Black Eyed Peas - sylwester, członkowie, znaczenie, wiek, piosenki, nagrody, Zakopane

i

Autor: Nabil Elderkin Black Eyed Peas - sylwester, członkowie, znaczenie, wiek, piosenki, nagrody, Zakopane

Black Eyed Peas - sylwester, członkowie, znaczenie, wiek, piosenki, nagrody, Zakopane

2022-12-31 11:11

Kim są członkowie The Black Eyed Peas? Jeden z najbardziej cenionych, rozpoznawalnych, nagradzanych i najpopularniejszych zespołów na świecie, postanowił zakończyć 2022 roku występując przed polską publicznością. Grupa, którą stworzył will.i.am została zaproszona na Sylwestra Marzeń z Dwójką! Zanim zobaczycie ich w telewizji, poznajcie ich bliżej na naszej stronie!

Spis treści

 1. Black Eyed Peas - sylwester, Zakopane
 2. Black Eyed Peas - co to za zespół?
 3. Black Eyed Peas - początki
 4. Black Eyed Peas - członkowie
 5. Black Eyed Peas - znaczenie
 6. Black Eyed Peas - wiek
 7. Black Eyed Peas - piosenki
 8. Black Eyed Peas - nagrody
 9. Black Eyed Peas - powrót w wielkim stylu
 10. Black Eyed Peas - nowa płyta 2022

Black Eyed Peas - sylwester, członkowie, znaczenie, wiek, piosenki, nagrody, Zakopane, czyli wszystkie słowa, które wpisujecie chcąc poznać ten zespół. Oficjalnie Black Eyed Peas w Polsce wystąpi na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem 2022/2023, co jest dużą niespodzianką. Jedna z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych grup w XXI wieku zaśpiewa specjalnie dla widzów Dwójki, w stolicy polskich gór. Mówimy tu jednocześnie o największym ogłoszeniu w ostatnich miesiącach, więc rok zakończy się mocnym, muzycznym uderzeniem. 

Black Eyed Peas - sylwester, Zakopane

The Black Eyed Peas na Sylwestrze z Dwójką w Zakopanem 2022/2023 to kolejne wielkie gwiazdy, które zakończą rok w Polsce. W poprzednich latach sylwestrową imprezę uświetniły takie gwiazdy, jak Alvaro Soler, Luis Fonsi, a rok temu Jason Derulo. Black Eyed Peas na Sylwestrze TVP zaśpiewa zapewne utwór I Gotta Feeling, a na pewno utwór Let's Get It Started. Występ z tą drugą piosenką obędzie o tyle wyjątkowy, że gościnnie u boku grupy pojawi się Sara James.

Black Eyed Peas - co to za zespół?

Black Eyed Peas każdym ruchem dyktuje rytm kultury. Od 1995 roku grupa z Los Angeles zdobyła sześć nagród Grammy i sprzedała 35 milionów albumów oraz 120 milionów singli. Jest uznana za jako jeden z największych wykonawców epoki, stała się „drugim najlepiej sprzedającym się artystą/grupą wszech czasów w zakresie pobranych utworów” według Nielsena i wylądowała na liście Hot 100 Artists of the Decade Billboardu. Sprzedając ponad 3 miliony biletów i grając ponad 300 koncertów w 30 różnych krajach, w tym na głównych stadionach, w 2011 roku grupa uświetniła największą scenę na świecie przełomowym występem na Super Bowl XLV Halftime Show.

Black Eyed Peas bez Fergie. Dlaczego nie ma wokalistki w zespole? Co się stało?

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Black Eyed Peas - początki

William James Adams Jr, czyli will.i.am (taką nazwę sceniczną miał od 1995 - przyp. red.) od najmłodszych lat marzył o założeniu zespołu. Początkowo nazywał się on Tribal Nation i współtworzył go Allan Pineda Lindo Jr. Ten drugi, niedługo później przybrał pseudonim apl.de.ap. Do grupy dołączyli ich przyjaciele i wspólnie występowali na amerykańskich scenach. Eazy-E obejrzał ich występ i zaprosił do współpracy w ramach wytwórnii Ruthless Records, zmieniając nazwę grupy na Atban Klann. Raper zmarł w 1995 roku, a will.i.am oraz apl.de.aputworzyli nową grupę o nazwie Black Eyed Peas, zapraszając do współpracy Jaima Gomeza (Taboo) i Kim Hill , piosenkarkę, która pojawiła się w kilku ich utworach.

Black Eyed Peas - członkowie

The Black Eyed Peas jest jedną z najbardziej cenionych obecnie grup muzycznych na rynku. Reprezentują gatunek hip-hop, ale znani są także taneczno-popowych brzmień. Amerykańską grupę tworzy aktualnie will.i.am, apl.de.ap oraz Taboo. W skład grupy u szczytu popularności wchodziła również Fergie, która zastąpiła Kim Hill. Choć grupa powstała w Los Angeles w 1995 roku, dopiero wydanie trzeciego albumu Elephunk w 2003 roku przyniosło im rozpoznawalność i sukces na muzycznym rynku. Pierwszym wielkim hitem Black Eyed Peas był singiel z 2003 roku Where Is the Love?. Po latach sukcesów grupa w 2015 roku zawiesiła działalność, a w 2018 roku ogłosiła, że Fergie opuszcza ich zespół. Black Eyed Peas sprzedali około 80 milionów płyt, co czyni ich jedną z najlepiej sprzedających się grup wszechczasów.

Black Eyed Peas - znaczenie

Co oznacza Black Eyed Peas w tłumaczeniu na język polski? W Polsce mieliśmy swoją grupę Fasoli, ale i w Stanach Zjednoczonych mieli ją również. Black Eyed Peas jest bowiem rodzaje fasoli hodowanej w Indiach!

Sylwester z Dwójką 2022/2023 - kto wystąpi? GWIAZDY, PROGRAM, PROWADZĄCY, WYKONAWCY

Black Eyed Peas - wiek

Ile lat mają członkowie Black Eyed Peas? Will.i.am urodził się 15 marca 1975 roku w Los Angeles. Oznacza to, że w 2023 roku będzie obchodzić 48. urodziny. Tyle samo lat będzie mieć Taboo. Urodził się 14 lipca 1975 roku. Najstarszy z nich jest apl.de.ap. Urodził się 28 listopada 1974 roku i jak łatwo obliczyć będzie świętować 49. urodziny.

Black Eyed Peas - piosenki

Black Eyed Peas mają na koncie mnóstwo hitów numer 1 na świecie, ale ten największy, to oczywiście I Gotta Feeling, który został stworzony we współpracy z Davidem Guettą. A ogólnie na pewno znacie te hity: Where Is The Love, Pump It, Don't Phunk With My Heart, Don't Lie, Rock That Body, Meet Me Halfway, Missing You, The Time (Dirty Bit), Don't Start The Party, Just Can't Get Enough, Ritmo, Girl Like Me, Vida Loca, Mamacita oraz Don't You Worry. Black Eyed Peas w sumie wydał dziewięć albumów: Behind the Front (1998) Bridging the Gap (2000) Elephunk (2003) Monkey Business (2005) The E.N.D. (2009) The Beginning (2010) Masters of the Sun Vol. 1 (2018) Translation (2020) Elevation (2022).

Black Eyed Peas - nagrody

will.i.am, Apl.de.Ap i Taboo zdobyli sześć nagród Grammy, osiem nagród American Music Awards i sprzedali 35 milionów albumów oraz 120 milionów singli. Są uznani za jako jeden z największych wykonawców epoki, stali się „drugim najlepiej sprzedającym się artystą/grupą wszech czasów w zakresie pobranych utworów” według Nielsena. Sprzedali w sumie 3 miliony biletów, grając ponad 300 koncertów w 30 różnych krajach.

 • American Music Awards - 8 nagród
 • ASCAP Pop Music Awards - 1 nagroda
 • Nagrody BET - 1 wygrana
 • Billboard Music Awards - 2 wygrane
 • Billboard Latin Music Awards - 4 wygrane
 • BMI Pop Awards - 1 wygrana
 • Nagrody Grammy - 6 wygranychI
 • FPI Hong Kong Top Sales Music Awards - 1 wygrana
 • Nagrody Juno - 1 wygrana
 • MTV Australia Music Video Awards - 2 wygrane
 • Europejska Nagroda Muzyczna MTV - 2 wygrane
 • MTV Video Music Awards - 2 wygrane
 • Nagrody MuchMusic Video Awards - 1 wygrana
 • Nagrody Nickelodeon Kids' Choice - 3 wygrane
 • NRJ Music Awards - 5 wygranych
 • Nagrody Teen Choice Awards - 4 wygrane
 • World Music Awards - 3 wygrane

Black Eyed Peas - powrót w wielkim stylu

W 2019 roku rozpoczęli nową erę dzięki singlowi Ritmo (Bad Boys For Life) u boku J Balvina, generując łącznie ponad miliard streamów i wyświetleń wideo w mniej niż sześć miesięcy. Pobili tym liczbę streamów na Spotify takich klasyków, jak I Gotta Feeling i Where Is The Love?, a utwór stał się najczęściej słuchaną piosenką na platformie grupy. Wspiął się na Top 10 w Pop Radio, stając się ich pierwszym Top 10 w tym formacie od dekady. Kolejny singiel Mamacita z Ozuną i J.Reyem Soulem tylko przyspieszył sukces Black Eyed Peas osiągając pół miliarda odtworzeń. Wszystko utorowało drogę do ich ósmego albumu Translation, który wywołał wielki hałas na całym świecie. Pojawił się z hukiem na całym świecie, zajmując 3. miejsce na liście Billboard Top Latin Albums Chart jako pierwszy wpis grupy w pierwszej piątce. Oprócz miliardów streamów, Ritmo pokryło się podwójną platyną, podczas gdy Mamacita i Girl Like Me z Shakirą osiągnęły złoty status. Płyta zdobyła powszechne uznanie krytyków.

Black Eyed Peas - nowa płyta 2022

Płyta Elevation od Black Eyed Peas poszerza zbiorową świadomość muzyczną i po raz kolejny przekracza wszelkie granice. Pierwszą zapowiedzią Elevation był międzynarodowy hit Don't You Worry z Shakirą i Davidem Guettą. Utwór zebrał już ponad 100 milionów streamów na Spotify i 107 milionów wyświetleń na YouTube. W międzyczasie wskoczył do Top 30 na liście iTunes: Top Pop Songs Chart i do Top 50 na Shazam US Top 200. 15-utworowy krążek łączy (między innymi) hip-hop, muzykę latynoską, R&B, elektronikę i trap, tworząc niesamowitą wizję tego, czym może być pop XXI wieku. Przez album przepływa nieokiełznana energia, która zaczyna się już w pierwszych utworach, wydanym niedawno Simply The Best z Anittą i El Alfą oraz „MUEVELO” z Anuelem AA i Marshallem Jeffersonem. Gdzie indziej Dance 4 U opiera się na gładkiej linii basu, a słyszalny w Jump sampel doskonale przewiduje reakcję publiczności: Ktoś powiedział, że kiedy zagrasz tę piosenkę, wszystkie dziewczyny oszaleją. Kinetyczny tupot Firestarter pozostawia po sobie niemożliwe do ugaszenia płomienie. Nie da się ukryć, że grupa lśni jaśniej niż kiedykolwiek.

Black Eyed Peas nie mają sobie równych! Simply The Best doda Wam energii

Sonda
Czy zobaczysz Black Eyed Peas podczas Sylwestra z Dwójką?