Azjatyckie biedronki w Polsce 2019 - inwazja, zwalczanie, jak się pozbyć?

2019-10-16 13:51
Azjatyckie biedronki w Polsce - inwazja, zwalczanie, jak się pozbyć?
Autor: FLPA/Richard Becker / East News

Inwazja biedronek azjatyckich 2019 w Polsce! Te niewielkie owady są bardzo niebepieczne dla ludzi. Jak bardzo są groźne? Jak je zwalczać? Sprawdźcie szczegóły na ESKA.pl

Azjatyckie biedronki w Polsce 2019 - inwazja, zwalczanie, jak się pozbyć - to trzy najważniejsze kwestie, które z pewnością pomogą wam w walce z tymi niewielkimi, ale jak się okazuje groźnymi owadami. Biedronki azjatyckie i ich inwazja najbardziej jest widoczna na jesień. Szukają one wtedy bezpiecznego, a zarazem ciepłego legowiska, które pozwoli im zapaść w stan hibernacji i zaczekać na zimę. Można się łatwo pomylić, bo te niebezpieczne owady przypominają nasze krajowe biedronki.

Muszki owocówki. Posłuchaj, jak pozbyć się owadów z twojej kuchni. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Azjatyckie biedronki 2018 - inwazja

Biedronki azjatyckie to gatunek chrząszcza z rodziny bideronkowatych. Czym różnią się od naszych rodzimych biedronek? Są pomarańczowe, mają ponad 7 czarnych kropek i gryzą, mogąc powodować reakcje alergiczne dotyczące skóry i dróg oddechowych. W momencie zagrożenia wydzielają groźną dla człowieka żółtą hemolimfę - trudna do usunięcia ze skóry. W naszym kraju inwazja po raz pierwszy została zauważona w 2006 roku w Poznaniu. Najczęściej spotkamy ją w pobliżu okien, parapetów i kaloryferów.

Azjatyckie biedronki - zwalczanie

Jak się pozbyć azjatyckich biedronek? Zwalczanie jest dość uciążliwe. Owady szukają teraz ciepłego miejsca, więc dostają się do mieszkania przez otwarte okno. Warto zamontować w oknach siatki o małych oczkach. Nie polecaną, ale skuteczną metodą jest użycie środków chemicznych. 

Trójmiasto: Groźne biedronki gryzą i wywołują alergię! Uważajcie na nie!

Najnowsze