Ofenbach

i

Autor: VALERY HACHE/AFP/East News

gorąca 20

Awans prosto na szczyt. Ofenbach i Norma Jean Martine na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

2023-12-08 19:55

Auć, ten spadek musiał zaboleć! Szczególnie w dniu wydania swojej nowej płyty. Tate McRae pożegnała się ze szczytem Gorącej 20 Radia ESKA, spadając nie o jedno, nie o dwa, a o aż... siedem oczek. Nowymi liderami okazali się Ofenbach i Norma Jean Martine z hitem "Overdrive". Kto jeszcze awansował, a kto zaliczył spadek? Jakie nowości trafiły do zestawienia? Sprawdźcie już teraz!

Gorąca 20 Radia ESKA - jakie zmiany zaszły w tworzonym przez was, czytelników ESKA.pl, zestawieniu? Przeanalizujemy wspólnie wszystkie zmiany, bo narobiliście niezłego zamieszania swoimi głosami! Wystarczył zaledwie tydzień, by wszystko odwróciło się do góry nogami. Tate McRae, która za sprawą piosenki "greedy" była w ubiegłym tygodniu numerem jeden Gorącej 20, musi pogodzić się z bolesnym spadkiem aż na miejsce ósme. Na szczycie notowania pojawili się Ofenbach i Norma Jean Martine z opartym na hicie "Cambodia" Kim Wilde singlem "Overdrive". Na drugim miejscu uplasował się Aden Foyer z numerem "Galileo Galilei", który awansował z miejsca siódmego, natomiast podium zamknęli, zaliczając spadek w porównaniu do ubiegłego tygodnia, Lanberry i Tribbs wraz z "Dzięki, że jesteś". 

Gorąca 20 - nowości

To się rzadko zdarza, a jednak. Tym razem mamy do czynienia z większą ilością awansów niż spadków. Aż dziesięć awansów, siedem spadków i trzy nowości: tak w skrócie prezentuje się najnowsze wydanie Gorącej 20, której prowadzącym jest Michu Sobkowski. Żadna z piosenek nie utrzymała swojej pozycji sprzed tygodnia.

Jeśli chodzi o nowości, to tych mamy aż trzy. Za to jakie! Na 20. miejscu wita was najgorętszy debiutant 2023 roku, czyli Oskar Cyms z tytułowym utworem z jego wydanej zaledwie kilka tygodni temu płyty "Nigdy wcześniej". Czy uda mu się powtórzyć sukces "Niech mówią" czy "Na niebie"? Tego mu życzymy! 15. miejsce należy z kolei do autorów kawałka "Tears On The Dancefloor", czyli KSHMR i Hannah Boleyn. Najwyżej notowaną nowością jest zwyciężczyni Eurowizji 2023 Loreen ze swoim nowym singlem "Is It Love?". Kawałek uplasował się na 11. miejscu.

AFERA DODOWA! (WERSOW X FRIZ, ŚWIĄTECZNA PŁYTA JULII ŻUGAJ, GIBBS ZŁOTY CHŁOPAK, ROBERT LEWANDOWSKI) | Maks on Air

Gorąca 20 - propozycje

Warto zwrócić uwagę też na propozycje do Gorącej 20 Radia ESKA. Tu między innymi sanah z utworem "Jestem twoją bajką" czy Wersow z "Nie wypada".

  • Vix.N - Ne Rozumiju
  • Bletka - Chcę zrozumieć
  • Robert Grace - Nice Guys Finish Last
  • Diplo / Maren Morris - 42
  • Huts - Out Of My Head
  • sanah - Jestem twoją bajką
  • Wersow - Nie wypada
  • Jubel - Butterfly

Gorąca 20 Radia ESKA w każdy piątek od godziny 18:00. Razem z Wami najgorętsze hity w Polsce odlicza Michu Sobkowski! Kolejne notowanie już 8 września 2023. Dla kogo okaże się szczęśliwe? Decydujcie już teraz!