Avicii - piosenki, które stworzył, a wy nie mieliście o tym pojęcia!

2018-04-24 13:19
Avicii - piosenki, które stworzył, a nie mieliście o tym pojęcia!
Autor: fot. MediaPunch/face to face fot. Face to Face/REPORTER EAST NEWS Avicii - piosenki, które stworzył, a nie mieliście o tym pojęcia!

Wake Me Up, Waiting For Love i Levels, to jedne z najpopularniejszych hitów Aviciiego. Są również takie utwory, które wyprodukował szwedzki didżej, a zapewne nie mieliście o tym pojęcia!

Avicii - piosenki DJ-a podbijały cały rynek muzyczny. Hity takie jak: Wake Me Up, Levels czy Addicted To You sprawiły, że z pomocy szwedzkiego producenta korzystało wielu znakomitych artystów. Zapewne ich słuchacie, ale nie wiecie, że powstały one w studio nagraniowym gwiazdy ze Sztokholmu. Dobrym tego przykładem jest utwór pt. A Sky Full Of Stars czy Hymn For The Weekend, zespołu Coldplay! 

Największe hity Avicii'ego w jednym miejscu! POSŁUCHAJ!

Avicii - remiksy producenta lepsze od oryginalnych utworów [TOP 7]

Autor: brak danych

  Avicii był jednym z najbardziej pożądanych DJ-ów i producentów na świecie. Największe gwiazdy czekały po kilka miesięcy, by w końcu spotkać się z nim w studio nagraniowym i stworzyć coś niezwykłego. Każdy wiedział, że współpraca ze szwedzkim producente

Avicii - piosenki dla innych artystów

Wake Me Up, Waiting For Love, Addicted To You, For A Better Day, Lonely Together, Without You, Hey Brother, The Nights, I Could Be The One, My Feelings For You czy Levels - te nieśmiertelne hity znają wszyscy i doskonale wiedzą, że podpisuje się pod nimi Avicii. Producent ze Szwecji był bardzo otwarty na współpracę z innymi gwiazdami, nie tworzył tylko dla siebie. Ma na koncie znakomite produkcje dla znanych artystów światowego rynku muzycznego. Nagrał swoje charakterystyczne dźwięki dla Davida Guetty, Leony Lewis, Carlosa Santany, Chrisa Martina i zespołu Coldplay, a specjalnie na życzenie Madonny, stworzył hitowy remiks utworu Girl Gone Wild! 

Hity Avicii'ego dla innych artystów podrzucamy w tym miejscu. Posłuchajcie i przekonajcie się, że doskonale je znacie!

Tim Berg - pod takim pseudonimem na początku tworzył szwedzki producent. Pierwszy jego komercyjny utwór nosił tytuł Bromance. Instrumentalny kawałek doskonale radził sobie na klubowych listach przebojów i szybko doczekał się wersji radiowej - z wokalem. Zatytułowana była Seek Bromance:

Tim Berg, ale również Tom Hangs - pod tym drugim pseudonimem wyprodukował melodyjny kawałek pt. Blessed! 

 

W 2011 roku, libijska piosenkarka Nadia Ali, wypuściła utwór pt. Rapture. W wersji oryginalnej nie robił takiego szumu, jak w wersji, którą niedługo później stworzył właśnie szwedzki producent:

 

Avicii po sukcesach z singlami z debiutanckiej płyty True tj.: Wake Me Up, You Make Me, Hey Brother, Addicted To You, miał ogromny wpływ na sukces zespołu Coldplay. Spotkał się z Chrisem Martinem, który poprosił go o pomoc przy - jak się później okazało - wielkim hitem A Sky Full Of Stars. Tak, ten singiel współtworzył Tim Bergling!

 

2014 rok był dla producenta bardzo owocny, bo został on również współtwórcą jednego z hymnów mistrzostw świata w piłce nożnej, które miały miejsce w Brazylii. Wszystko za sprawą hitu Dar um Jeito (We Will Find a Way) i współpracy z Carlosem Santaną i Wyclefem Jeanem. Pamiętacie jeszcze?

 

W tym samym roku drugi raz postanowił spotkać się z Wyclefem Jeanem, a owocem ich współpracy jest singiel pt. Divine Sorrow.

 

Avicii miał również ogromny udział przy nagraniu takich hitów, jak.: Back Where I Belong (Otto Knows), Collide (Leona Lewis) czy Dancing in My Head (Eric Turner). Popowy kawałek - za sprawą blisko 4-minutowe wersji Aviciiego - cieszył się ogromną popularnością w sieci. 

 

Szwedzki muzyk dołożył swoją cegiełkę do sukcesu hitu Drowning, Armina van Buurena! 

 

Chris Martin postanowił po raz kolejny skorzystać z talentu szwedzkiego producenta. Po hicie A Sky Full Of Stars, Avicii wyprodukował Hymn For The Weekend!

 

Mike Posner spędził kilka dni z Aviciim na słonecznej Ibizie. Powstał tam utwór pt. Stay With You oraz I Took A Pill In Ibiza, w którym wokalista relacjonuje chwile spędzone ze szwedzkim didżejem: I took a pill in Ibiza. To show Avicii I was cool. And when I finally got sober, felt ten years older.

Jak zmarł Avicii? Oświadczenie policji

Autor: brak danych

  Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku. Ciało jednego z najpopularniejszych producentów muzyki rozrywkowej zostało znalezione w luksusowym apartamencie hotelu Muscat Hills Resort w Maskacie, stolicy Omanu, gdzie Avicii przebywał na wakacjach. Informacje o nagłej

Sam Avicii był inspiracją dla wielu gwiazd. Wielokrotnie z pomocy szwedzkiego producenta korzystał David Guetta, Skrillex, Martin Garrix, a także Kygo, który otwarcie mówił, że zawsze uczył się na hitach swojego starszego przyjaciela.

 

Najnowsze