Angelika Jurkowianiec

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News Angelika Jurkowianiec - kim jest Miss Polski 2023?

Gwiazdy

Angelika Jurkowianiec jest muzykiem i światową modelką. Co wiemy o Miss Polski 2023?

2024-07-05 17:21

Angelika Jurkowianiec została najpiękniejszą Polką. Pokonała aż 31 konkurentek i zdobyła koronę Miss Polski 2023. Jak się okazuje, zwyciężczyni konkursu to ambitna i wszechstronnie uzdolniona młoda kobieta. Przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej oraz rozwija wiele pasji, głównie muzycznych. Co o niej wiemy?

Miss Polski to tytuł, o którym marzy wiele młodych Polek. Co roku kilkadziesiąt kandydatek staje do rywalizacji, aby zdobyć tytuł tej najpiękniejszej. Komu udało się to w 2023 roku? Miss Polski została Angelika Jurkowianiec. Młoda modelka przez rok będzie pełnić reprezentacyjną funkcję. Będzie brała udział w międzynarodowym konkursie Miss Supranational, który jest jednym z najpopularniejszym konkursów piękności na świecie. Od dawna miss to jednak nie tylko ładna buzia i świetna figura. Organizatorzy szukają czegoś więcej. Jak się okazuje, Angelika Jurkowianiec ma do zaoferowania nie tylko niesamowitą urodę. Chce działać charytatywnie oraz rozwija swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Mamy kilka ciekawostek o Miss Polski 2023.

Miss Polonia 2023 Ewa Jakubiec o transpłciowej Miss Holandii. Padły mocne słowa

Angelika Jurkowianiec - co o niej wiemy?

Angelika Jurkowianiec ma 28 lat i pochodzi z Namysłowa w województwie opolskim. Studiuje analitykę medyczną w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Wkrótce będzie broniła tytułu magistra. Jest także utalentowana muzycznie. Gra na gitarze i pianinie. To jednak nie wszystko, ponieważ jeździ też konno. Interesuje ją również florystyka. Angelika od lat pracuje jako modelka i może pochwalić się międzynarodowymi sukcesami. 

Angelika Jurkowianiec - kariera modelki

Gdy miałam 16 lat zostałam modelką i rozpoczęłam współpracę z agencjami modelek w Polsce i na świecie. Reprezentowała mnie jedna z największych agencji modelek - IMG w Paryżu. W ciągu 5 lat pracy w zawodzie modelki zwiedziłam niemal cały świat i pracowałam dla przeróżnych projektantów. Występowałam na wybiegach w Barcelonie, Madrycie i Berlinie. Moje zdjęcia pojawiały się w magazynach: L’officiel Japan, Grazia, Mirror, Elle Girl i wielu innych - mówi o sobie Angelika w wizytówce konkursu Miss Polski.