Amelia Andryszczyk na Eurowizji 2020? Znacie ją nie tylko z The Voice Kids!

2020-02-02 15:51 MK
Amelia Andryszczyk
Autor: YouTube/Amelia Andryszczyk

Niewiele czasu dzieli nas od chwili, kiedy poznamy nazwisko wokalisty, który już w maju zawalczy o zwycięstwo dla naszego kraju na Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Niebawem na antenie TVP, widzowie będą mogli bowiem obserwować zmagania uczestników, starających się o możliwość wystąpienia na eurowizyjnej scenie. Wśród nich znalazła się Amelia Andryszczyk, która miała już do czynienia z Eurowizją. Szczegóły na ESKA.pl.

Amelia Andryszczyk w Szansie na Sukces. Ta doskonale znana widzom The Voice Kids młoda wokalistka tym razem postanowiła zawalczyć o możliwość reprezentowania naszego kraju podczas wielkiego wydarzenia, jakim niewątpliwie jest Konkurs Piosenki Eurowizji. W tym roku, impreza odbywać się będzie w Rotterdamie, w Niderlandach i jak już wiadomo z oficjalnych źródeł - polski reprezentant wystąpi w trakcie drugiego półfinału.

Zwycięstwo Viki Gabor podczas Eurowizji Junior 2019 sprawiło, że organizatorzy podjęli decyzję, by polski reprezentant był wybierany w taki sam sposób, co reprezentant naszego kraju na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, a mianowicie w legendarnym programie Szansa na Sukces. W każdym z odcinków dedykowanych Eurowizji, widzowie zobaczą siedem występów. Jedną z wokalistek, których wykonań będzie można obejrzeć już w pierwszym odcinku, emitowanego 2 lutego na TVP, jest Amelia Andryszczyk. Dziewczyna, która na scenie z pewnością czuje się już jak w wodzie!

Amelia Andryszczyk w Szansie na Sukces

Choć wielu widzów z pewnością kojarzy Amelię z The Voice Kids, kiedy to brawurowo wykonała utwór Shawna Mendesa, a w jej stronę odwrócili się wszyscy jurorzy, to zapewne mało kto pamięta o tym, że nastolatka próbowała już swoich sił w preselekcjach do Eurowizji Junior! W 2016 roku, po dwunastu latach, Polska powróciła do konkursu, a o możliwość reprezentowania naszego kraju walczyła m.in. właśnie Amelia! Wówczas zwycięski bilet otrzymała jednak Oliwia Wieczorek. Czy tym razem Amelia Andryszczyk będzie miała więcej szczęścia i pojedzie na Eurowizję 2020? Oglądajcie Szansę na Sukces!

Najnowsze