Alicja Szemplińska - rodzice, wiek, Eurowizja 2023, wzrost, piosenka, chłopak. Kim jest

i

Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Alicja Szemplińska - rodzice, wiek, Eurowizja 2023, wzrost, piosenka, chłopak. Kim jest

Alicja Szemplińska - rodzice, wiek, Eurowizja 2023, wzrost, piosenka, chłopak. Kim jest?

2023-02-26 15:43

Alicja Szemplińska jest odkryciem muzycznym 2019 i 2020 roku. Zwyciężyła dziesiątą edycję The Voice of Poland udowadniając, że ma predyspozycję, by zostać topową gwiazdą polskiej sceny muzycznej. Plany nieco pokrzyżowała jej trudna sytuacja epidemiczna, przez którą nie wystąpiła na Eurowizji. Po latach kariery ponownie zamarzyła o reprezentowaniu Polski w tym konkursie. Kim jest Alicja Szemplińska? Prześledziliśmy jej muzyczną drogę i zebraliśmy szczegóły z życia prywatnego specjalnie dla was.

Spis treści

  1. Alicja Szemplińska - kim jest?
  2. Alicja Szemplińska - rodzice
  3. Alicja Szemplińska - wiek
  4. Alicja Szemplińska - Eurowizja 2023
  5. Alicja Szemplińska - wzrost
  6. Alicja Szemplińska - piosenki
  7. Alicja Szemplińska - chłopak

Alicja Szemplińska - rodzice, wiek, wzrost, piosenka, chłopak, czyli podstawowe informacje, które pojawiają się obok nazwiska wokalistki w wyszukiwarce internetowej. Kim jest Alicja Szemplińska? Eurowizja 2023 ma przypomnieć o jej wokalnym talencie, muzycznej pasji i udowodnić, że nieustannie walczy o swoje marzenia. Zwyciężczyni jubileuszowej edycji programu The Voice of Poland miała reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2020 roku. W wyniku trudnej sytuacji epidemicznej wydarzenie odwołano, ale dla wielu osób oczywistym było, iż artystka wystąpi w biało-czerwonych barwach w 2021 roku. Tak się jednak nie stało, a zamiast Szemplińskiej na scenie w Rotterdamie pojawił się Rafał Brzozowski. Nieoficjalnie mówi się, że piosenkarka bardzo to przeżyła, ale postanowiła zawalczyć o swoje marzenia i wrócić z mocnym uderzeniem. Mowa o piosence New Home, z którą zawalczy o bilet do Liverpoolu. 

Alicja Szemplińska - kim jest?

Alicja Szemplińska dziewczyną z głową pełną marzeń. Te o śpiewaniu pojawiły się, gdy jako 14-latka Alicja miała okazję szansę kształcić swój talent u Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której zakochała się w soulu. W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne. Pierwszy jej singiel nosi tytuł Prawie my. To zwyciężczyni The Voice of Poland 10. Miała zaledwie 17 lat, gdy weszła na scenę muzycznego programu. W drodze do finału zaśpiewała między innymi hit Scars To Your Beautiful, Get Here, czy Wicked Games.

Alicja Szemplińska - rodzice

Kim są rodzice Alicji Szemplińskiej? Od początku mocno wspierają swoją córkę w jej muzycznej karierze. Laureatka The Voice of Poland będąc dzieckiem brała udział w zajęciach wokalnych w lokalnym domu kultury i śpiewała w chórze kościelnym. Artystka dba o swoje życie prywatnie i nie ujawniła żadnych informacji, które dotyczyłyby jej rodziców. 

Alicja Szemplińska - wiek

Ile lat ma Alicja Szemplińska? Wiek gwiazdy polskiej sceny muzycznej nie jest tajemnicą. Urodziła się 29 kwietnia 2002 roku w Ciechanowie.

Jaka będzie wiosna 2023? TAKIEJ pogody nikt się nie spodziewa. Upalna wiosna przed nami?

Alicja Szemplińska - Eurowizja 2023

Alicja Szemplińska zaskoczyła zgłoszeniem się do koncertu preselekcyjnego Eurowizji 2023 w Polsce. Wytwórnia, jak i agencja muzyczna Alicji, do ostatnich godzin regulaminowego terminu nie znali planów Alicji, ani nie słyszeli konkursowej piosenki. Utwór został stworzony w duecie z producentką Chloe Martini i jest on kontynuacją drogi muzycznej, którą Alicja obrała w zeszłym roku. Jak sama artystka mówi, w każdej komórce jej ciała gra soul, co z odwagą pokazuje w swoich piosenkach. Nie inaczej będzie w utworze New Home. Piosenka opowiada o samotności i alienacji, ale też o nadziei na lepszy nowy świat, tytułowy nowy dom. Chciałabym, aby wszyscy, którzy tego doświadczyli lub po prostu rozumieją te emocje, mogli utożsamić się z piosenką. Aby odnaleźli w niej swój głos, mówi Alicja.

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Alicja Szemplińska - wzrost

Ile wzrostu ma Alicja Szemplińska? Zwyciężczyni The Voice of Poland 10 mierzy ponad 170 centymetrów. 

Alicja Szemplińska - piosenki

Najpopularniejsza piosenka Alicji Szemplińskiej to utwór Prawie my. Artystka nagrała go z myślą o The Voice of Poland i jak się okazało dał je ostateczne zwycięstwo. W swojej karierze nagrała także podniosły utwór Empires, z którym miała wystąpić na Eurowizji w 2020 roku. Tak się ostatecznie nie stało. W październiku 2021 roku wydała piosenkę Ej, Stop, a w maju 2022 szukała odpowiedzi za sprawą singla IDK. Alicja Szemplińska wydała również oficjalny utwór 28. Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn. 

Alicja Szemplińska - chłopak

Czy Alicja Szemplińska ma chłopaka? Wokalistka nigdy nie ujawniła szczegółów swojego życia prywatnego. Nie wiadomo też, czy jej serce jest zajęte. Jeśli tak jest, to jej mężczyzna z pewnością jest dużym szczęściarzem!

Blanka - kim jest? Solo piosenką, na którą trzeba zwrócić uwagę! [WIDEO]

Sonda
Uważasz, że Alicja Szemplińska powinna zaśpiewać na Eurowizji?