Alicja Szemplińska

i

Autor: Universal Music Polska Alicja Szemplińska wydała nową piosenkę.

Premiera

Alicja przygotowuje nas na “Ostatni Dzień Lata”. Nowa piosenka zwyciężczyni The Voice Of Poland

2023-08-11 14:44

Po wielu miesiącach spędzonych w studiu, Alicja wraca z nowym, intymnym materiałem i singlem, który przyjemnie otula i przepełnia nostalgią. To pierwszy numer po występie podczas preselekcji do Eurowizji 2023.

- “Ostatni Dzień Lata” jest poświęcony chwilom, które kocha wielu z nas. Piękne dni na łonie natury, ciepłe noce, paczka najlepszych przyjaciół - powstałe w takich okolicznościach momenty zostawiają uśmiech na twarzy, ale jest jeden dzień, w którym te chwile powodują mocniejszy ucisk serca. Tym dniem jest ostatni dzień lata, łączący w sobie nostalgię i smutek, że wakacyjny czas dobiega końca, chociaż uważam, że beztroskość możemy w sobie pielęgnować każdego dnia i to chciałam przekazać tą piosenką. “Ostatni Dzień Lata” to utwór, który ma przypomnieć słuchaczowi, że dobrze spędzony czas nie ma wyznaczonych ani dat, ani miejsc - opowiada Alicja Szemplińska. Tworząc ten singiel przywoływaliśmy swoje najlepsze wakacyjne wspomnienia, mając nadzieję na to, że kiedyś przeżyjemy je ponownie, a w tle grać będzie właśnie ta piosenka - dodaje artystka. 

Dominik Dudek wygrał The Voice of Poland 13! Tak wyglądała jego droga do zwycięstwa!

Alicja wystąpi na Great September

16 września Alicja wraz zespołem wystąpi w Domu Literatury podczas festiwalu Great September w Łodzi.  Jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Alicja rozkochuje swoich słuchaczy w brzmieniach muzyki R’n’B oraz soul, a w jej nowych utworach usłyszymy autorskie teksty opierające się na osobistych doświadczeniach.

Alicja swoje możliwości wokalne udowodniła nieraz - wygrywając różne formaty telewizyjne w Polsce, ale i grając na zagranicznych scenach przed międzynarodową publicznością. Występy na żywo to jej niekwestionowana siła. Wraz z kolejnymi wydanymi singlami i pracą nad debiutanckim albumem poznajemy ją jednak na nowo, jako artystkę. Zaskakująco dojrzała oraz hipnotyzująca zaprezentuje przedpremierowo materiał, nad którym obecnie pracuje.