Alicja Majewska

i

Autor: WBF Alicja Majewska

Alicja Majewska - wiek, mąż, dzieci, wzrost, rodzeństwo, piosenki

2023-05-26 12:44

Kim jest Alicja Majewska, która nie tylko zachwyca swoim głosem, ale także pojawiła się w telewizyjnym show The Voice Senior? Najważniejsze informacje o polskiej artystce takie jak wiek, wzrost, mąż, rodzeństwo, dzieci i nie tylko, poznacie poniżej. Ciekawostki na temat Alicji Majewskiej z pewnością Was zaciekawią!

Alicja Majewska - kim jest polska artystka? To ciekawi wiele osób. Otóż Alicja Majewska to piosenkarka popowa, a także trenerka muzycznego formatu The Voice Senior, który od 2019 roku emitowany jest na antenie TVP2. Artystka urodziła się we Wrocławiu, lecz wczesne dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się w 1968 roku, kiedy to zadebiutowała na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Od 1971 roku stała się natomiast piosenkarką zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. Alicja Majewska po kilku latach rozpoczęła karierę solową. To właśnie na 1974 rok, datuje się jej początki, kiedy to zaprezentowała się szerszej publiczności, w programie telewizyjnym. Jej występ sprawił, że zaistniała w środowisku muzycznym, a w dodatku zauważył ją Mariusz Walter. Mężczyzna zaproponował jej odbycie sesji do programu obsadzonego w stylistyce retro dla Studia 2. Alicja Majewska do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

Alicja Majewska - wiek

Ile lat ma Alicja Majewska? To ciekawi wiele osób. Otóż polska piosenkarka urodziła się dokładnie 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Alicja Majewska w 2023 roku będzie obchodzić swoje 75 urodziny. 

Alicja Majewska - wzrost

Jakiego wzrostu jest Alicja Majewska? Czy jest niska, czy też wysoka? Oglądając telewizję czasem ciężko jest stwierdzić, kto jest jakiego wzrostu. Alicja Majewska jest raczej średniego wzrostu, jednak w sieci nie znajdziemy dokładnej informacji na ten temat.

Alicja Majewska - rodzeństwo

Czy Alicja Majewska ma rodzeństwo? Jak wiemy z biografii artystki, jej matka była polonistką, a ojciec dyrektorem szkoły oraz nauczycielem śpiewu. W jednym z wywiadów artystka wspominała o swoim dzieciństwie i wspólnych zabawach z rodzeństwem - bratem i siostrą. Ich prywatność jest jednak chroniona i nic więcej nie wiemy na ich temat.

Alicja Majewska - mąż

Kto jest mężem Alicji Majewskiej? Piosenkarka w wieku 24 lat wzięła ślub. W latach 1972-1984, była żoną konferansjera Janusza Budzyńskiego, który prowadził teleturniej Wielka gra. Para wzięła rozwód w 1984 roku, a były mąż Alicji, zmarł kilka lat później, dokładnie w 1990 roku.

Alicja Majewska - dzieci

Czy Alicja Majewska ma dzieci? Alicja Majewska jest wdową i nie ma dzieci. Piosenkarka nie doczekała się potomstwa i w jednym z wywiadów przyznała nawet, że bardzo żałuje, że nie ma dzieci. 

Alicja Majewska - piosenki

Alicja Majewska ma na swoim koncie wiele hitów, które do dziś cieszą się ogromną popularnością. Mowa o piosenkach: Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się tam żagiel bieli, Żyć Się Chce czy też Przed Nocą i Mgłą. W 2019 roku ukazał się jej nowy kawałek Żyć się chce. Ponadto twórczość Alicji Majewskiej znalazła się również w filmach takich jak:

  • Honor dziecka
  • 07 zgłoś się
  • Blok.pl
  • Samo się zagoi

Alicja Majewska - The Voice Senior

Alicja Majewska w 2019 roku została trenerką The Voice Senior. Wzięła udział w 3. edycjach muzycznego show TVP.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy