Alicja Górzyńska

i

Autor: Jan Bogacz / TVP

Alicja Górzyńska - kim jest? Walczy o zwycięstwo w The Voice Kids 5

2022-04-23 21:52

Alicja Górzyńska to możliwa zwyciężczyni piątej edycji The Voice Kids. Jest jedną z finalistek z drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Czy przyniesie mu drugie historyczne zwycięstwo? Jej droga do finału była pełna świetnych występów. Przypominamy jej wykonania na wcześniejszych etapach tego popularnego konkursu.

Alicja Górzyńska to niezwykle pogodna i radosna 14-latka, która bardzo lubi nawiązywać nowe znajomości. Muzyka to cały jej świat i to właśnie z nią wiąże swoją przyszłość. Śpiewa od czterech lat. Uczęszcza do szkoły muzycznej, w której uczy się gry na fortepianie, a od roku samodzielnie próbuje gry na gitarze elektrycznej. Jej drugą pasją są żagle. Zdobyła już patent sternika motorowodnego oraz żeglarza jachtowego i jak sama mówi „na tym nie koniec”. Udział w The Voice Kids był jej wielkim marzeniem, które udało się spełnić. Dotarła aż do finałowego odcinka. Jak wyglądały jej poprzednie występy? Sprawdź niżej.

ZOBACZ TAKŻE: The Voice Kids 5 - WYNIKI znane przed emisją programu? Oto mocny dowód

Trenerzy „The Voice Kids” o swoich lękach

Alicja Górzyńska - Przesłuchanie w ciemno

Przygoda Alicji Górzyńskiej z programem The Voice Kids 5 oczywiście zaczęła się od Przesłuchań w ciemno. Widzowie i jurorzy poznali 14-letnią utalentowaną wokalistkę na castingu, na którym zaśpiewała popularną piosenkę Duy Lipy pod tytułem Levitating.

Alicja Górzyńska - bitwa

Kolejnym etapem była bitwa. Alicja zmierzyła się z dwiema uczestniczkami - Oktawią Mazur i Natalią Rabczuk. Dziewczynki zaśpiewały utwór Arcade, z którym Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019. To Alicji udało się wygrać i przejść do kolejnego etapu.

Alicja Górzyńska - sing-off

Ostatnim etapem przed wielkim finałem były tak zwane sing-offy, w których uczestnicy śpiewają te same piosenki, z którymi wystąpili na Przesłuchaniach w ciemno. Ponowne wykonanie Levitating zapewniło Alicji miejsce w finale.