Agnieszka Chylińska o mały włos nie wydała tego hitu. Każdy zna tę piosenkę!

2020-08-04 11:32
Agnieszka Chylińska
Autor: Artur Zawadzki/REPORTER & YouTube/ONAMusicTVVEVO

Agnieszka Chylińska wielokrotnie udowodniła, że potrafi walczyć o swoje. Wokalistka, której pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany koncertowe, dzieli się ze swoimi fanami historiami dotyczącymi jej największych hitów. W najnowszej odsłonie cyklu zdradziła kulisy powstania nieśmiertelnego hitu Kiedy powiem sobie dość. Niewiele brakowało, by piosenka nie została wydana. Więcej na ESKA.pl.

Agnieszka Chylińska ma twardy charakter - tym wiedzą chyba wszyscy. Szybko przekonali się o tym też współpracownicy artystki z czasów, gdy była wokalistką rockowego zespołu O.N.A. Był rok 1996. To właśnie wtedy ukazał się numer, który na zawsze zmienił życie charyzmatycznej wokalistki. Mowa oczywiście o nieśmiertelnym kawałku Kiedy powiem sobie dość. Mimo upływu ponad 20 lat, utwór wciąż uchodzi za jedną z najważniejszych kompozycji w historii polskiej muzyki współczesnej, a jego tekst znają wszyscy. Można się było o tym przekonać podczas zeszłorocznej odsłony festiwalu Pol'and'Rock Festival, którego Agnieszka Chylińska była headlinerką. Wszyscy wspólnie odśpiewali ten kultowy numer, a nagranie z tego magicznego momentu jest dostępne w sieci. Na przestrzeni lat, na zaśpiewanie Kiedy powiem sobie dość zdecydowały się także inni przedstawiciele sceny muzycznej, między innymi Doda czy członkinie grupy Tulia. W najnowszym odcinku cyklu Piosenka Tygodnia autorka hitu opowiedziała o kulisach jego powstania. Niewiele brakowało, byśmy nigdy nie usłyszeli tej kompozycji...

Koncerty przełożone na 2021 rok

Agnieszka Chylińska - hit Kiedy powiem sobie dość

Agnieszka Chylińska obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz. Mianowicie, to już 25 lat jej pracy artystycznej. Przez cały ten okres gwiazda wylansowała mnóstwo hitów, które zna cała Polska. Jedną z najważniejszych piosenek w jej dorobku jest bez wątpienia Kiedy powiem sobie dość, nagrana jeszcze z zespołem O.N.A. Co sądzi o niej sama Agnieszka?

- Pisałam ten tekst, jak miałam 20 lat. Potem, o dziwo, został on uznany za bardzo dojrzały. (...) Rzeczywiście, coś takiego w tym tekście jest, on jest taki bardzo życiowy. Sam fakt, że podmiot liryczny żegna się z żywotem już był taki niepokojący. To były takie czasy, że drżała o tę piosenkę wytwórnia i o mały włos w ogóle by nie powstała, gdyby nie to, że wówczas buńczucznie się o wszystko kłóciłam - zdradziła.

Poniżej przypominamy występ z Pol'and'Rock Festival 2019. Wyobrażacie sobie karierę Agnieszki Chylińskiej bez tego numeru?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze