30 lutego - kiedy miał miejsce taki dzień?

i

Autor: Fot. Value Stock Images/East News Kalendarz

30 lutego - kiedy miał miejsce taki dzień?

2018-02-21 15:28

Nawet dzieci wiedzą, że luty jest najkrótszym miesiącem w roku. Ma 28 lub 29 dni. Czy to możliwe, że były lata kiedy miał ich, aż 30? Przeczytajcie na ESKA.pl 

Każdy z nas dobrze wie, że luty ma dni 28 lub 29. Jest to najkrótszy miesiąc w roku. Sprawa związana jest z latami przestępnymi. Kartka z datą 29 lutego pojawia się co cztery lata. Tysiące matek drżą w obawie, że ich pociecha właśnie wtedy przyjdzie na świat. Ale czy możliwym jest obchodzenie 30 lutego? Okazuje się, że tak! Taka sytuacja miała miejsce wielokrotnie na przestrzeni wieków. 

Zakaz handlu w niedzielę - sklepy otwarte po północy [LISTA]

Autor: brak danych

  Zakaz handlu w niedzielę stał się faktem. Nowe zasady sprzedaży zaczną obowiązywać od marca 2018 roku. Dla wielu sprzedawców jest to problem, gdyż zakaz oznacza mniejsze zyski. Nic więc dziwnego, że sieci zastanawiają się, jak radzić sobie z nowym prawem. Okazuje się,

30 luty - czy był taki dzień?

30 lutego zdarzył się wielokrotnie w różnych państwach. Nigdy nie obchodzono go jednak równocześnie na świecie. Istnieje hipoteza, że pierwotnie kalendarz juliański miał w lutym 29 dni, a w latach przestępnych 30. Wprowadzić miał go Juliusz Cezar. 30 lutego zdarzył się również w Szwecji i dawnym Związku Radzieckim. Oba przypadki były związane z wprowadzeniem nowego kalendarza. 

Światowy Kalendarz - 30 luty co roku! 

Elisabeth Achelis w roku 1930 zaproponowała ujednolicenie kalendarza gregoriańskiego. Światowy Kalendarz zawierał liczne zmiany i urozmaicenia, a luty trwałby 30 dni za każdym razem. Aby zachować wyrównanie kalendarza z długością roku słonecznego zaproponowała ona również dodatkowy dzień między 30 grudnia, a 1 stycznia. Co ciekawe, miałby on funkcjonować pomiędzy latami!