Berserk

i

Autor: IMDB

Anime

Berserk anime — Remake ikonicznego serialu z lat 90. przebija popularnością Oppenheimera

2024-01-19 10:13

Popularne anime o tematyce dark fantasy Berserk, niedawno doczekało się pełnoprawnego odnowienia i zremasterowania na Blu-ray przez Discotek Media. Serial momentalnie znalazł się na szczycie listy bestsellerów Amazona po wydaniu w przedsprzedaży.

Retro anime pobija rekordy sprzedaży

Popyt na zremasterowaną serię telewizyjną Berserk: The Complete 1997 wzrósł od czasu jej premiery, dzięki czemu anime zajęło pierwsze miejsce na liście bestsellerów Amazona w kategorii Blu-ray. Wysoka cena nie odstraszyła fanów, którzy otrzymają 25 odcinków anime ze specjalnymi fragmentami. Zajęcie pierwszego miejsca przez Berserka oznacza, że Blu-ray Oppenheimera spadł teraz na drugie miejsce, a remake anime Berserk został wyprzedany zarówno w Internecie, jak i w sklepach.

Czytaj też: Anime Pokemon Horizons zalicza opóźnienie na platformie Netflix. Wiemy, kiedy zadebiutuje

Discotek opisuje anime Berserk Complete z 1997 roku: „Niewielu jest na tyle odważnych, a nawet głupich, aby przeciwstawić się demonom, które żelazną pięścią rządzą królestwem. Jedną z takich dusz jest Czarny Szermierz. Ścigany przez duchy i dzierżąc broń o wiele za dużą, by można ją było nazwać mieczem, imponujący mężczyzna budzi strach wśród demonów na całym świecie. Po spotkaniu z przeklętym reliktem swojej przeszłości Guts wspomina dni wolne od demonów, walcząc u boku Band of the Hawk i ich charyzmatycznego przywódcy – Griffith. Studio OLM i reżyser Naohito Takahashi tworzą zaciekłe przyjaźnie, namiętne romanse i rozdzierające serce zdrady w tej brutalnej opowieści”.

Czytaj też: Anime. Uczniowie chodzą do szkoły w fikcyjnym świecie Metaverse. Tam zdobywają wiedzę i dyplomy

Teraz fani mają nadzieję na oficjalną kontynuację klasycznej mangi Kentaro Miury w formie nowej adaptacji anime. Biorąc jednak pod uwagę, że Studio Gaga Miury przejęło obowiązki mangi po jego śmierci, a w połączeniu ze sprzedażą Blu-ray i apetytem fanów widocznym na nieoficjalne anime „Black Swordsman” studia Eclypse, wydaje się taka możliwość bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek.

Pogrzeb ks. Isakowicza-Zaleskiego

Jujutsu Kaisen. QUIZ! Sprawdź, ile pamiętasz z anime

Pytanie 1 z 12
Jakie studio stworzyło Jujutsu Kaisen?