Audi

i

Autor: Pixabay/ tookapic

badanie

Te samochody są najprostsze w naprawie. Ankieta wśród mechaników, wyniki zaskakują

2024-06-20 18:11

Ponad 160 polskich mechaników wzięło udział w badaniu i odpowiedziało na pytanie: "Samochody, której marki/ grupy marek są Twoim zdaniem najprostsze w obsłudze serwisowej?". Na tej podstawie powstał ranking, który może być cenną wskazówką dla osób, które planują zakup auta.

Rozważając zakup samochodu, zarówno nowego jak i używanego, warto zastanowić się i sprawdzić, jak często dany model ulega awarii, co się w nim najczęściej psuje i ile będą kosztowały jego naprawy. Wpływ na wysokość rachunku od mechanika ma choćby czas potrzebny na naprawę, a także stopień trudności. Pomocny przy wyborze nowego auta może okazać się ranking samochodów, które są najprostsze w naprawie. Opracowano go w 2022 roku na podstawie badanie zleconego przez motofocus.pl. Polscy mechanicy odpowiedzieli na pytanie: "Samochody, której marki/ grupy marek są Twoim zdaniem najprostsze w obsłudze serwisowej?". Wyniki ankiety są dość zaskakujące.

Te samochody są najprostsze w naprawie

Z odpowiedzi ponad 160 mechaników wynika, że najprostsze w naprawach są samochody grupy VAG (Audi, Skoda, Seat, Volkswagen). Największy problem mechanicy mają natomiast z modelami japońskimi i francuskimi. Poniżej pełne zestawienie.

  1. VAG (Volkswagen, Audi, Skoda, Seat) – 37 proc. wskazań
  2. Toyota – 17,1 proc.
  3. Fiat – 10,3 proc.
  4. Hyundai/ Kia – 8,2 proc.
  5. BMW/ MINI – 4,8 proc.
  6. Opel – 4,1 proc.
  7. Mercedes-Benz – 3,4 proc.
  8. Peugeot/ Citroen – 2,7 proc.
  9. Ford – 2,4 proc.
  10. Honda – 2,1 proc., Suzuki – 2,1 proc.

Za autorami badania podkreślamy, że ranking nie wskazuje marek, które są najmniej awaryjne. Pokazuje jedynie, które samochody mogą być szybciej i prawdopodobniej taniej naprawione.

Wywozili lawetą samochody z Krakowa. Policja zrobiła nalot na "dziuplę"