WYPADEK

Tragedia na przejeździe kolejowym w woj. lubelskim. Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

2023-03-31 7:47

Nie żyje kobieta potrącona przez pociąg towarowy na jednym z przejazdów kolejowych w województwie lubelskim. Na czas trwania policyjnych czynności przejazdy pociągów na tej trasie zostały wstrzymane, dla pasażerów wprowadzono komunikację zastępczą. Aktualnie ruch składów powrócił do normy.

Do tragedii doszło około godz. 19 w czwartek (30 marca) na strzeżonym przejeździe kolejowym w ciągu ul. Jana Pawła II i ul. Farfak w Łukowie. Pociąg towarowy potrącił tam kobietę. Jak relacjonuje Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, w momencie przyjazdu służb ratunkowych na miejsce na zdarzenia, poszkodowana znajdowała się pod wagonem. 

Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń poszkodowana zginęła na miejscu.

Ustalamy dane kobiety oraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia” – przekazuje Policja Lubelska.

Pasażerowie pociągów przejeżdżających przez Łuków musieli uzbroić się w cierpliwość.

„Na odcinku od stacji Łuków do stacji Łuków Łapiguz pociąg został odwołany. Wprowadzono komunikację zastępczą, godziny przyjazdu i odjazdu komunikacji mogą ulec zmianie” – podawała strona portalpasazera.pl PKP PLK.

Na miejscu zdarzenia trwały czynności policyjne pod nadzorem prokuratora. Obecni byli także przedstawiciele Straży Ochrony Kolei i Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

Aktualnie ruch pociągów na tej trasie wrócił do normy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE