Co piliśmy w czasach PRL-u? Sprawdź, co wiesz o napojach z tamtych lat!

i

Autor: NAC

QUIZ

To były popularne napoje w czasach PRL-u. Pamiętasz je jeszcze? Sprawdź w tym quizie

2024-04-24 16:00

W okresie PRL-u w Polsce jakakolwiek kawa stanowiła prawdziwy rarytas, a w sklepach sprzedawano tylko kilka rodzajów napojów. Dostępność produktów była ograniczona, a konsumenci i konsumentki musieli zadowalać się tym, co jest. Wiesz wszystko o czasach PRL-u w Polsce? To sprawdź się w naszym quizie!

O napojach i potrawach z czasów PRL myśli się z ogromnym sentymentem. Dla wielu to relikty historii, a dla innych cudowne wspomnienia z dziecięcych lat. Siłą tamtejszych produktów był prosty skład i niezapomniany smak. Nic dziwnego, że wiele osób wspomina to wszystko z sentymentem.

Nie można jednak zapominać, że dostępność owych produktów była często ograniczona (wiele z nich było na kartki), a ceny mocno kontrolowane przez władze komunistyczne. Tym bardziej dla wielu osób każdorazowe zdobycie tych wyjątkowych napoi była niezwykłym przeżyciem! Pamiętasz wszystko o czasach PRL w Polsce? Koniecznie w takim razie rozwiąż nasz QUIZ! Zobaczymy czy uda ci się zdobyć 10/10!

Najwięksi amanci PRL. Historia z Koprem

Okres PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

Co piliśmy w czasach PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Inka to marka:

Zobacz także: Białe bluzki i czarne spódnice. Tak w czasach PRL-u wyglądały studniówki!