Majówka 2024

i

Autor: Pixabay Jaka będzie majówka 2024 w Tarnowie?

Pogoda

Prognoza pogody na Boże Ciało i kolejne dni w Poznaniu. Czy będzie nadal ciepło?

Maj 2024 obfituje w aż dwa długie weekendy. Tyle wolnego w jednym miesiącu nie było od bardzo dawna. Tegoroczna pierwsza majówka była też pierwszą tak ciepłą i pogodną od dawna. Czy długi weekend obejmujący święto Bożego Ciała będzie tak samo sprzyjające? Są już pierwsze prognozy na przełom maja i czerwca. Sprawdźcie u nas!

Pogoda na drugą majówkę 2024

W tym roku przez wczesną Wielkanoc, także i Boże Ciało wypada wcześniej, bo 30 maja. Oznacza to drugą majówkę w tym roku. W ostatnich latach pogoda wtedy nas rozpieszczała, ewentualnie witała nas burzami. Jak będzie w tym roku na dwa ostatnie dni maja i pierwsze dni czerwca?

Jaka będzie pogoda w ostatnich dniach maja?

Początek długiego weekendu przypada na ostatnie dni maja (30 i 31 dzień). Święto Bożego Ciała (czwartek) przypadające 30 maja we wstępnych prognozach zapowiada się bardzo deszczowo. Temperatura ma wynieść 26 stopni. Na niebie zobaczymy dużo chmur. Będzie z nich padał intensywny deszcz. Noc nadal będzie bardzo deszczowa. Temperatura spadnie do 14 stopni. Piątek, 31 maja pogodowo wygląda podobnie. Prognozy mówią o 26 stopniach. Padać będzie jeszcze mocniej, mogą wystąpić gwałtowne ulewy i burze. Nocą się rozpogodzi. Temperatura wynieść ma 15 stopni.

Pogoda na pierwsze dni czerwca 2024

W sobotę, 1 czerwca prognozowane są 27 stopni i ma być z reguły pogodnie, jednak niewykluczone są także miejscowe burze. Nocą także z reguły będzie pogodnie, jednak gdzieniegdzie może popadać symboliczny deszcz. Temperatura minimalna to 16 stopni. Ostatni dzień długiego weekendu, niedziela 2 czerwca będzie pod znakiem rozpogodzeń. Temperatura wyniesie 24 stopnie. Ostatnia noc weekendu zapowiada się pogodnie. Nad ranem temperatura minimalna wyniesie wtedy 13 stopni.

Zobaczcie jak wyglądało Boże Ciało w Poznaniu w czasach pandemii

Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało ciągle kultywowana