Kiedy dzieci wrócą do szkół?

i

Autor: Pexels

Lublin: Czy uczniowie klas 8. wrócą jeszcze przed egzaminami do szkół?

2021-05-13 12:30

Uczniowie klas 8. szkół podstawowych mogą wrócić jeszcze przed egzaminami do szkół, ale… nie muszą. Równie dobrze mogą uczyć się z domów. To dyrektorzy poszczególnych szkół – po konsultacjach z rodzicami – podejmują decyzję na ten temat. Sprawdź, jakie rozwiązania planują lubelskie podstawówki!

Egzamin ósmoklasisty w tym roku odbędzie się w dniach 25-27 maja. Nauka hybrydowa w szkołach możliwa będzie już od 15 maja. To dyrektorzy szkół podejmują decyzję o powrocie dzieci do nauczania stacjonarnego. Niektóre z lubelskich podstawówek już zdecydowały, że nauka nadal prowadzona będzie zdalnie.

Nauka hybrydowa, czyli mieszana, połączona stacjonarna i zdalna, dotyczy uczniów klas 4-7. Natomiast uczniowie klas 8. do egzaminu pracują zdalnie. Ta decyzja była poprzedzona szeroką konsultacją. Odbyło się spotkanie rodziców oraz rady pedagogicznej. Wśród rodziców uczniów klas 8. rodzą się obawy na okoliczność, gdyby klasa musiała być zawieszona w zajęciach stacjonarnych i jakiś przypadek (zachorowania na COVID-19 – przyp. red.) byłby odnotowany, wówczas pod dużym znakiem zapytania stanęłaby organizacja egzaminów – mówi nam Danuta Nowakowska-Bartłomiejczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie.

Nieco inny plan na najbliższe dni ma Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie. Tam ostatnie przygotowania do egzaminów odbędą się na miejscu - w szkole.

U nas do szkoły uczniowie wracają do nauki stacjonarnej 24 maja, czyli dzień przed egzaminem. Jest to celowe, aby uczniów przygotować dzień wcześniej, zapoznać jeszcze raz z procedurami, zasadami. Być może uczniowie będą mieli jakieś pytania. Chcemy, żeby we wtorek, już bez stresu, przyszli na egzamin.

Raport z Anteny 13.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE