Lublin: Zmiana organizacji ruchu na ul. Nałkowskich. Duże utrudnienia

2021-05-13 11:16
Utrudnienia drogowe w Lublinie
Autor: Pixabay

13 i 14 maja na ul. Nałkowskich w Lublinie zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Z powodu prac remontowych ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany ręcznie. Sprawdź szczegóły.

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu ma związek z trwającym remontem ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. 13 i 14 maja z ruchu wyłączony zostanie jeden pas ruchu, a zamknięcie będzie realizowane odcinkami. Po ułożeniu masy bitumicznej na całej długości remontowanego odcinka, roboty przeniosą się na drugi pas. Ruch samochodów zostanie przeniesiony na już odremontowany fragment. Przez cały czas trwania zamknięcia ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany ręcznie.

Ten etap prac zakłada zdjęcie starej warstwy jezdni, po to by położyć dwie nowe – wyrównawczą i ścieralną. Remont obejmuje też fragment chodnika o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach.

Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Do przebrukowania przeznaczono także zatoki autobusowe. Ich poziom zostanie wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Zakończenie prac drogowych zaplanowano na koniec maja, a ich koszt to blisko 1,2 mln zł.

Informacja prasowa

Raport z anteny 12.05, godz.10

Ważne informacje dla pasażerów autobusów

W związku z pracami na ul. Nałkowskich 13 maja zamknięte będą przystanki Biskupa Fulmana 01 i Wapowskiego 01. Najbliższy czynny przystanek to Romera 01. 14 marca nieczynne będą przystanki Biskupa Fulmana 02 i Wapowskiego 02. Najbliższy czynny przystanek to Romera 02. Utrudnienia będą trwały od rana do odwołania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE