Trzy nowe ulice w Łodzi już gotowe. Mieszkańcy miasta mają pomysł, jak je nazwać

2022-01-26 8:55
ul. Traugutta
Autor: GM

Powstały trzy nowe drogi w sercu miasta. Ulice, które połączyły ul. Traugutta z Tuwima oraz Kilińskiego z ul. Sienkiewicza będą miały uspokojony ruch, wyniesione skrzyżowania i zostaną podłączone do miejskiego systemu monitoringu.

- Nowe Centrum Łodzi (NCŁ) to obszar obejmujący ponad 100 hektarów w centrum miasta, ograniczony ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską. Od kilku lat zmieniamy tę część miasta w przestrzeń atrakcyjną zarówno dla mieszkańców, turystów jak i inwestorów. To tu powstaje droga podziemna im. W. Hasa, a nad nią kolejny miejski podwórzec, który mam nadzieję, już w te wakacje będzie miejscem nowych wydarzeń artystycznych. NCŁ to również nowe drogi o charakterze woonerfów, które ułatwią komunikację w tym kwartale – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi.

Największa, nowa ulica Nowego Centrum Łodzi przecina wspomniany kwartał na pół. Biegnie od ul. Traugutta do Tuwima. Odchodzą od niej dwie mniejsze – jedna do ul. Kilińskiego, druga do Sienkiewicza. Ulice roboczo nazwane są A, B i C, ale łodzianie już mają pomysł jak je nazwać - podczas głosowania Vox Populi najczęściej pojawiały się nazwy: Pobóg-Malinowskich, Antoniego Szrama, harcmistrza Janusza Boisse'a oraz Marii Kwaśniewskiej. Ostateczną decyzję podejmą radni.

Ulice, które połączyły ul. Traugutta z ul. Tuwima oraz ul. Kilińskiego z ul. Sienkiewicza, będą miały uspokojony ruch, wyniesione skrzyżowania i zostaną podłączone do miejskiego systemu monitoringu. Będzie tu pełno zieleni, ponad tysiąc krzewów i bylin oraz przeszło trzydzieści drzew. Wśród nowych nasadzeń pojawiły się 22 grusze drobnoowocowe i 11 wiśni piłkowanych. Do tego nie zabrakło stylowej małej architektury czyli są ławki, latarnie, stojaki i miejsca parkingowe. Budowa nowych ulic to jeden z elementów programu rewitalizacji centrum Łodzi. Całkowita wartość inwestycji to 27 mln złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE