Drogi

Rusza kolejny etap remontu ul. Krakowskiej. Będą zmiany dla kierowców i pasażerów MPK

2024-05-10 11:34

Rozpoczyna się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Krakowskiej. Tym razem drogowcy będą pracować pomiędzy ulicami Minerską i Barską. To oznacza zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź.

Remont ulicy Krakowskiej w Łodzi wchodzi w kolejny etap

W środę, 15 maja, rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ul. Krakowskiej. Prace będą prowadzone pomiędzy ulicami Minerską i Barską. W nocy z 14 na 15 maja zostaną wprowadzone ważne zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź.

- Nowa organizacja ruchu będzie bardzo podobna do tej, która obowiązywała, kiedy modernizowano wcześniejszy fragment ulicy. Najpierw wykonawca zajmie lewą część jezdni, a jednokierunkowy ruch będzie się odbywał nitką w kierunku Teofilowa – przekazuje Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich.

W czasie prac zostaną zamknięte wloty wszystkich przecznic na tym odcinku, a więc ulic Rzeszowskiej, Tarnowskiej, Michałowicza i Warneńskiej. Kierowcy jadący z Teofilowa w stronę centrum, będą mogli skręcić w ul. Biegunową (w lewo lub w prawo) albo w ul. Barską (w prawo).

Na zmiany muszą się nastawić także pasażerowie MPK Łódź. W czasie remontu inaczej będą kursować autobusy linii 76, 97 i 6MUK.

- Objazdy obowiązywać będą tylko w jednym kierunku. W stronę Teofilowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego autobusy pojadą bez zmian – dodaje Małgorzata Loeffler.

Remont ulicy Krakowskiej ma objąć budowę nowej konstrukcji jezdni, a także chodników, przystanków i zjazdów do posesji. W ramach inwestycji ma powstać też droga rowerowa i kanalizacja deszczowa. Urzędnicy zapowiadają, że pojawią się nowe meble miejskie, lampy i zieleń.

20 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zobacz, jak świętowali łódzcy uczniowie

Drogowcy wybrali wykonawcę remontu Krakowskiego Przedmieścia. Zamkną jezdnię na 8 miesięcy