Julia Rocka i Michał Szczygieł w nieoczywistym duecie. Oto piosenka I że czuje się sam

i

Autor: Sony Music Poland / materiał prasowy Julia Rocka i Michał Szczygieł w nieoczywistym duecie. Oto piosenka "I że czuje się sam"

NOWOŚĆ

Julia Rocka i Michał Szczygieł w nieoczywistym duecie. Oto piosenka "I że czuje się sam"

2024-05-10 11:37

Julia Rocka - jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym i największych popkulturowych objawień ostatnich lat oraz Michał Szczygieł, jeden z czołowych artystów młodego pokolenia, połączyli siły we wspólnym singlu. Zapadająca w pamięć melodia, energetyczny bit i połączenie charakterystycznych głosów obu artystów zapewniły singlowi premierę na antenie największych polskich rozgłośni radiowych. To, że zarówno Julia jak i Michał mają na koncie albumy, które wygenerowały kilkudziesięciomilionowe odtworzenia, tylko podkręca apetyt na tę premierę!

Praca w studio z Michałem Szczygłem to była czysta przyjemność. Za brzmienie utworu niezmiennie odpowiada Michał Głomski, który stworzył produkcję opartą na gitarze akustycznej wzbogaconej o elektroniczne elementy i energiczny bit. Mam nadzieję, że utwór spodoba się słuchaczom, a może nawet ktoś się z nim utożsami, mówi Julia Rocka. Za brzmieniem singla stoi producent „Blazy”, ale słychać tu nową energię i zwrot w kierunku brzmień akustycznych, które świetnie łączą się z elektroniką, dominującą na debiutanckim albumie Julii. 

Luna jest milionerką! Za to urodę ma po mamie

Julia Rocka i Michał Szczygieł - piosenka "I że czuje się sam"

Singiel jest opowieścią o przewrotnych losach relacji międzyludzkich. Na tle upbeatowej muzyki wybrzmiewa przejmujący tekst, z którym wielu odbiorców może się utożsamić.

"I że czuje się sam” to w gruncie rzeczy smutna piosenka o toksycznej relacji i mijaniu się dwójki ludzi. Dzięki gościnnemu udziałowi Michała Szczygła w singlu udało się przedstawić historię miłosną z dwóch perspektyw, co czyni ją jeszcze bardziej niejednoznaczną i ciekawą. Bardzo się cieszę z tej współpracy, mówi Julia Rocka. A Michał Szczygieł dodaje: W utworze starałem się nawiązać dialog z Julią. Stanąć w opozycji do jej słów i przedstawić swój punkt widzenia. Po pierwszym spotkaniu w studiu wiedziałem, w którą stronę to pójdzie.

Oficjalna piosenka Euro 2024 - kto śpiewa i jak brzmi? Hymn Fire zagrzeje piłkarzy!

Singlowi towarzyszy niezwykle klimatyczny klip w reżyserii Dawida Ziemby, nakręcony według scenariusza Julii. Ona sama opowiada: Chciałam aby teledysk miał formę krótkiej etiudy filmowej, bardziej niż klasycznego teledysku. Przedstawiliśmy krótkie scenki w barze, w których główna postać, którą gram wpada w coraz większą obsesję na punkcie swojego Ex, granego przez Michała Szczygła, co ostatecznie prowadzi do całkowicie zniszczonego wieczoru.