szczepionka

i

Autor: Pixabay.com

Szpital z Łodzi szuka chętnych do szczepienia... na Facebooku. "Kto pierwszy ten lepszy"

2021-05-19 12:23

Łódzki Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki poszukuje chętnych do szczepienia... w mediach społecznościowych. Wszystko przez to, że pacjenci nie są zainteresowani szczepieniem preparatem AstraZeneca. Tymczasem eksperci i politycy apelują: ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów po szczepieniu jest nieporównywalnie mniejsze niż ryzyko, które ponosi osoba niezaszczepiona!

"Kto chce się zaszczepić jeszcze w ten piątek? Mamy kilka wolnych terminów na podanie pierwszej dawki szczepionki Astra Zeneca. Kto pierwszy, ten lepszy. Piszcie do nas"

Wpis o takiej treści, przeczytać można na Facebooku. Okazuje się, że ICZMP ma problem z nadmiarem szczepionki AstraZeneca. Jak mówi w rozmowie z łódzką Gazetą Wyborczą przedstawiciel szpitala, pacjenci unikają jak mogą szczepienia tym akurat preparatem.

Wszystko przez złą prasę, którą miała w ostatnim czasie AstraZeneca. W mediach pojawiały się informacje o kolejnych krajach wstrzymujących szczepienia produktem brytyjsko-szwedzkiej firmy. Doniesienia mówiły o przypadkach zakrzepicy u nielicznych osób, które dostały ten preparat.

Tymczasem do szczepienia AstraZeneką namawiają eksperci i politycy.

- Głosy dotyczące ryzyka związanego ze szczepionką AstraZeneca mają się nijak do ryzyka, które pojawia się, gdy dana osoba się nie zaszczepi - powiedział w ubiegłym miesiącu premier Mateusz Morawiecki. - Korzystajmy z dobrodziejstw szczepienia; dzięki temu wrócimy do normalnego życia społecznego i gospodarczego - apelował.

W Polsce wykonano dotąd 16 372 436 szczepień przeciw COVID-19 – podano w środę na rządowych stronach. W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są 4 794 334 osoby.

Raport z anteny 19.05, godz.10