Szpital z Łodzi szuka chętnych do szczepienia... na Facebooku. "Kto pierwszy ten lepszy"

2021-05-19 12:23
szczepionka
Autor: Pixabay.com

Łódzki Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki poszukuje chętnych do szczepienia... w mediach społecznościowych. Wszystko przez to, że pacjenci nie są zainteresowani szczepieniem preparatem AstraZeneca. Tymczasem eksperci i politycy apelują: ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów po szczepieniu jest nieporównywalnie mniejsze niż ryzyko, które ponosi osoba niezaszczepiona!

"Kto chce się zaszczepić jeszcze w ten piątek? Mamy kilka wolnych terminów na podanie pierwszej dawki szczepionki Astra Zeneca. Kto pierwszy, ten lepszy. Piszcie do nas"

Wpis o takiej treści, przeczytać można na Facebooku. Okazuje się, że ICZMP ma problem z nadmiarem szczepionki AstraZeneca. Jak mówi w rozmowie z łódzką Gazetą Wyborczą przedstawiciel szpitala, pacjenci unikają jak mogą szczepienia tym akurat preparatem.

Wszystko przez złą prasę, którą miała w ostatnim czasie AstraZeneca. W mediach pojawiały się informacje o kolejnych krajach wstrzymujących szczepienia produktem brytyjsko-szwedzkiej firmy. Doniesienia mówiły o przypadkach zakrzepicy u nielicznych osób, które dostały ten preparat.

Tymczasem do szczepienia AstraZeneką namawiają eksperci i politycy.

- Głosy dotyczące ryzyka związanego ze szczepionką AstraZeneca mają się nijak do ryzyka, które pojawia się, gdy dana osoba się nie zaszczepi - powiedział w ubiegłym miesiącu premier Mateusz Morawiecki. - Korzystajmy z dobrodziejstw szczepienia; dzięki temu wrócimy do normalnego życia społecznego i gospodarczego - apelował.

W Polsce wykonano dotąd 16 372 436 szczepień przeciw COVID-19 – podano w środę na rządowych stronach. W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są 4 794 334 osoby.

Raport z anteny 19.05, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE