Protest pracowników MOPS

i

Autor: Kinga Baryga

Strajk MOPS Łódź 22 czerwca 2022. UTRUDNIENIA W RUCHU, miejsce, godzina

2022-06-22 14:46

Strajk MOPS Łódź trwa w najlepsze. W środę, 22 czerwca, protestujący po raz kolejny wyjdą na ulice Łodzi. Będzie to już drugi protest w tym tygodniu! Gdzie tym razem zablokują ruch? O której godzinie początek protestu? Jakie żądania stawiają strajkujący władzom miasta? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w treści naszego artykułu.

Strajk MOPS Łódź 22 czerwca

Jak się okazuje, wtorek nie był jedynym dniem, w którym zamierzali protestować strajkujący pracownicy MOPS. Kolejny protest zaplanowany jest na środę, 22 czerwca.

Tym razem, strajkujący zjawią się na przystanku Piotrkowska Centrum, gdzie w godz. 14.30 - 15.30 blokować będą ruch tramwajów.

Podobną formę protestu łodzianie pamiętają z maja. Wtedy to wstrzymanie ruchu tramwajów spowodowało ogromne zatory komunikacyjne w centrum miasta.

Strajk MOPS Łódź. Utrudnienia w ruchu 22 czerwca

Tak jak przy poprzednich protestach, łodzianie muszą spodziewać się w środę utrudnień w kursowaniu komunikacji miejskiej. Informuje o tym Urząd Miasta Łodzi na swojej stronie:

- Protest może spowodować czasowe wstrzymanie ruchu na al. Mickiewicza, Kościuszki i Piotrkowskiej oraz tramwajów kursujących przez Piotrkowską Centrum - czytamy w informacji prasowej.

Strajk MOPS Łódź 21 czerwca

We wtorek, 21 czerwca, strajkujący pracownicy łódzkiego MOPS po raz kolejny wyszli na ulice miasta. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, zablokowali "skrzyżowanie marszałków", czyli zbieg al. Piłsudskiego z al. Śmigłego-Rydza.

Początek protestu zaplanowany został na godz. 15, trwał do godz. 17.

Jak wyglądał strajk MOPS Łódź 21 czerwca? Protestujący zablokowali skrzyżowanie w ten sam sposób, w jaki zrobili to w ubiegłym tygodniu: wyszli na środek skrzyżowania i zaczęli chodzić po nim w kółko, robiąc przerwy co 15 minut.

Sprawdźcie najnowszą galerię ze strajku MOPS Łódź (21.06)

Strajk MOPS Łódź. Czego domagają się od miasta?

Protest pracowników socjalnych trwa od kwietnia. Od trzech lat domagali się od miasta wyższych wynagrodzeń za swoją pracę. Jednak wobec fiaska prowadzonych rozmów, zdecydowali się wyjść na ulicę.

Jak podkreślają w rozmowach z przedstawicielami mediów, ich zarobki są skandalicznie niskie. Domagają się 1000 zł podwyżki z wyrównaniem od początku 2022 roku.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE