Remonty w Łodzi

Remont Śmigłego-Rydza. Nadchodzą duże zmiany!

2023-09-27 15:32

W końcu dobre informacje dla kierowców. Już wkrótce nastąpi oddanie do użytku pierwszej nowej jezdni na modernizowanym odcinku ważnej łódzkiej arterii - al. Śmigłego-Rydza. Ruch po niej będzie dwukierunkowy, po obu stronach jezdni. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Pierwszy etap remontu Śmigłego-Rydza dobiega końca

Al. Śmigłego-Rydza jest modernizowana od skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego do ul. Dąbrowskiego. Z 22 na 23 września planowane jest oddanie do użytku pierwszej nitki jezdni. Ruch po niej będzie dwukierunkowy, po jednym pasie w każdą stronę.

Oznacza to również zmiany w organizacji ruch. Zostaną one wprowadzone na skrzyżowaniach al. Śmigłego-Rydza z ulicami Przybyszewskiego i Dąbrowskiego, którymi kierowcy mogą wrócić na dwupasmowe odcinki miejskiej arterii oraz skręcić w przecznice.

Zmiany na Dąbrowskiego i Przybyszewskiego

Na ul. Dąbrowskiego w rejonie Śmigłego-Rydza również będzie luźniej. W stronę Górniaka kierowcy będą mieli do dyspozycji wszystkie trzy pasy jezdni. W drugim kierunku dwa, do jazdy prosto i do skrętu w lewo. Bez zmian pozostają trasy autobusów i tramwajów.

22 września drogowcy mają też oddać do użytku jedną nitkę remontowanej ul. Przybyszewskiego, od al. Śmigłego-Rydza do ul. Tatrzańskiej. Tutaj do dyspozycji kierowców podobnie będzie po jednym pasie w każdą stronę, w kierunku Górniaka i Widzewa. Na drugiej nitce będzie prowadzony remont.

J. SASIN: NIE BĘDZIE DRASTYCZNYCH PODWYŻEK CEN PRĄDU

Renowacja w Pałacu Rodziny Poznańskich. Prace kosztowały fortunę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE