"30 minut wystarczy" - egzamin ósmoklasisty z j. obcego w Łodzi

2022-05-26 8:56
Egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS/ZDJĘCIE POGLĄDOWE Egzamin ósmoklasisty 2022: język angielski

To już ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty 2022 w Polsce. W Łodzi z polskim, matematyką, a na koniec z językiem obcym zmierzyło się około 6300 uczniów, z czego 100 z nich pochodzi z Ukrainy.

Po polskim i matematyce dziś ósmoklasiści zmierzą się z wybranym przez siebie językiem obcym. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Łodzi postawili na angielski.

To chyba najłatwiejszy ze wszystkich egzaminów. Nie trzeba powtarzać ani lektur, ani wzorów, jak to z językiem: albo się rozumie, albo nie - mówił jeden z łódzkich ósmoklasistów.

To już chyba czysta formalność - dodaje jego kolega.

Myślę, że pół godziny na spokojnie wystarczy, aby wszystko napisać i rozwiązać każde zadanie conajmniej poprawnie - podsumowuje uczennica łódzkiej podstawówki.

To już ostatni z egzaminów ósmoklasisty w 2022 roku. Wyniki będą znane pierwszego lipca. To od nich i od ocen na świadectwie zależy czy ósmoklasiści dostaną się do preferowanych przez nich szkół ponadpodstawowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE