budynek

i

Autor: archiwum

Quiz

Quiz. Znasz te budynki? Znasz nazwy ulic, przy których stały? Mamy dla Was trudny quiz z historii Leszna, charakterystycznych kamienic i miejsc, których już nie ma. Tylko rodowici leszczynianie zdobędą 10/10 punktów!

2024-05-09 13:18

Leszno 50 i 100 lat temu wyglądało zupełnie inaczej. Część starych budynków nadal stoi, inne pozostały w pamięci mieszkańców i na kliszach starych zdjęć. Sprawdź jak dobrze je znasz i czy wiesz gdzie się znajdowały. To quiz dla rodowitych leszczynian i nie tylko.

Zapraszamy Was do fascynującej podróży w czasie, by poznać historię i tajemnice dawnych budynków i charakterystycznych miejsc Leszna. Te architektoniczne skarby kryją w sobie wiele opowieści i świadectw przeszłości - każdy z tych obiektów jest nie tylko świadkiem minionych epok, ale także często odzwierciedleniem ducha miasta i jego mieszkańców.

Podczas tego quizu dowiecie się, jak wyglądało kiedyś Leszno. Czy potraficie rozpoznać styl architektoniczny na podstawie detali? A może znacie niezwykłe historie związane z poszczególnymi miejscami?

Przygotujcie się na wyjątkową podróż w przeszłość Leszna, która pozwoli Wam odkryć piękno i bogactwo dziedzictwa architektonicznego naszego miasta. Gotowi? Rozpoczynamy!

Quiz. Leszno dawniej. Znasz te miejsca? 10/10 zdobędą tylko najlepsi!

Pytanie 1 z 10
W latach 80-tych XX wieku znajdowała się tam mleczarnia. Dzisiaj w tym miejscu stoi:
Mleczarnia
Jak zmieni się basen "Akwawit" po remoncie?