Jedni wstrzymują inwestycje inni zapowiadają zwolnienia. Do Leszna zbliża się duży kryzys?

2022-12-01 13:49
Leszno ulica Słowiańska
Autor: TS

"Dostaję co raz więcej sygnałów o pogarszającej się sytuacji w leszczyńskim biznesie" - potwierdza nadchodzące ciężkie czasy prezydent Leszna, Łukasz Borowiak.

Największym problemem leszczyńskiego biznesu są rosnące koszty energii elektrycznej i gazu. Niektóre firmy nie wytrzymują i zapowiadają zwolnienia pracowników.

Potwierdzam. Są zwolnienia w niektórych firmach. Na razie to zwolnienia po dziesięć, dwanaście osób, ale to już jest duże ostrzeżenie dla Powiatowego Urzędu Pracy  - mówi Łukasz Borowiak, prezydent Leszna.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w branży gastronomicznej i w firmach związanych z deweloperami. Budowlanka odczuwa kryzys najbardziej, dodaje prezydent Borowiak.

W niektórych firmach tej branży mamy informacje o nieprzedłużaniu umów na czas określony i również tam dochodzi do zwolnień, na razie nie grupowych, ale to bardzo niepokojące.

W Lesznie wyhamowała też mocno deweloperka. Wiele planowanych inwestycji jest wstrzymywanych.

Rozmawiałem z panem Rymwidem, który miał bardzo ambitny plan wybudowania obiektów o funkcji mieszkalnej, użytkowej. W związku z problemami gospodarczymi, niepewnością dnia codziennego, na razie wstrzymał się z inwestycją - mówi Łukasz Borowiak.

Działka pod inwestycję
Autor: TS Na tej działce leszczyński przedsiębiorca chciał wybudować mieszkania. Wstrzymał się przez niepewne czasy.

Według prezydenta Borowiaka, o tym czy będzie bardzo źle w gospodarce Leszna i całego kraju zadecyduje pierwszy kwartał przyszłego roku.

W Lesznie powstała Chatka Świętego Mikołaja
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE