Leszczyński Master Chef

i

Autor: TS

Rekreacja

Kto zostanie leszczyńskim MasterChefem? W niedzielę w Parku Heermanna odbędzie się wielkie gotowanie

2024-05-10 9:47

Kucharze wystąpią w ramach pikniku "Apetyt na Aktywność". Oceniać ich będą znane z telewizji osoby. O tytuł Leszczyńskiego MasterChefa będzie walczyć osiem drużyn.

Piknik "Apetyt na Aktywność" i wielkie gotowanie w Parku Heermanna w Lesznie

To będzie już trzecia edycja pikniku "Apetyt na Aktywność". Podobnie jak w poprzednich edycjach głównym punktem imprezy będzie gotowanie. Dania przygotowywać będzie osiem drużyn.

W tym roku nie zdradzamy co będzie głównym motywem przygotowywanych dań. W zeszłym roku była to pyra. Teraz będzie to niespodzianka wymyślona przez Marcina Olzackiego. Drugim etapem Leszczyńskiego MasterChefa będzie freestyle kulinarny, czyli będziemy gotować z tego, co zostanie z dań przygotowanych wcześniej - mówiła Katarzyna Jaśkowiak, szefowa Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności, który jest pomysłodawcą akcji.

Najlepsze dania będą oceniać specjaliści. Do Leszna przyjadą znane telewizyjne osobowości.

Piknik "Apetyt na Aktywność" odbędzie się w towarzystwie i "pod okiem" Marcina Olzackiego, wyśmienitego kucharza z XI Edycji MasterChefa TVN oraz znanych i lubianych gwiazd: Anny Głogowskiej i Piotra Gąsowskiego - dodaje Katarzyna Jaśkowiak.

Leszczyński MasterChef na pikniku "Apetyt na Aktywność"

"Żeby nie marnować żywności" to idea Leszczyńskiego MasterChefa

Uczestnicy Leszczyńskiego MasterChefa będą mieć do dyspozycji profesjonalne stanowiska i dobrze wyposażoną spiżarnię. Na ugotowanie potraw będą mieli 90 minut. Co ważne, nie zmarnuje się żadna żywność. Szacunek do niej to główna idea akcji.

Mamy nasze statystyki za ubiegły rok, którymi możemy się pochwalić. Uratowaliśmy ponad 230 ton żywności. Wszystko dzięki temu, że odbieramy ją z marketów temu, że ją przerabiamy i dalej ją wydajemy - wyjaśnia Katarzyna Jaśkowiak ze Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

Oprócz gotowania, w niedzielne popołudnie w Parku Heermanna czekać na was będą gry i zabawy dla dzieci, stoiska ze zdrową żywnością, strefa relaksu, warsztaty i pokazy taneczne oraz wiele innych atrakcji. Piknik "Apetyt na Aktywność" rozpocznie się w niedzielę o 14:00.