Bartosz ​Smektała wraca do formy?

Żużel

2024-05-10 7:07

W czwartek na trzech torach odbyły się eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Powrót do formy zasygnalizował Bartosz Smektała, który w Gnieźnie wywalczył 13 punktów.

Między innymi punktów Smektały brakuje FOGO Unii Leszno w meczach ligowych. Teraz, gdy zespół jest bez swojego lidera będą one zespołowi bardzo potrzebne.

Smektała w eliminacji IMP wywalczył drugie miejsce z dorobkiem wspomnianych 13 punktów. Tyle samo miał zwycięzca Jarosław Hampel. Awans z Gniezna wywalczyli też bracia Fajferowie, którzy zajęli miejsca 3-4. Tylko tylu zawodników awansowało do Challengu IMP. W pierwszej stolicy Polski startowali też dwaj juniorzy Byków. Im nie udało się przejść przez te eliminacje. Lepiej wypadł Damian Ratajczak, który zajął 7 miejsce z dorobkiem 8 punktów, a na 13 miejscu został sklasyfikowany Antoni Mencel. Ten uzbierał 5 ,,oczek”. W Krośnie przepustkę wywalczyli w kolejności: Woryna, Krakowiak, Lampart oraz Czugunow, z kolei w Krakowie: Piotr Pawlicki, Robert Chmiel, Przemysław Pawlicki oraz Mateusz Szczepaniak. W Gdańsku turniej został odwołany, bo tor okazał się być nieregulaminowym. W imprezie tej miał pojechać między innymi Hubert Jabłoński.