Zarabiają fortunę, ale na podatki im szkoda! Zobacz, które gwiazdy uciekały przed fiskusem

2020-07-12 14:00 es
Tajemnicze gwiazdy Hotplota.pl
Autor: hotplota.pl Tajemnicze gwiazdy Hotplota.pl

Kiedy jesteś gwiazdą i zarabiasz krocie, masz na głowie mnóstwo spraw. To jednak nie tłumaczy gwiazd z "zapominania" o podatkach. Zobaczcie, kto miał na pieńku ze skarbówką.

Wiadomo, że gwiazdy mają mnóstwo spraw na głowie. Terminy koncertów, nagrania, spotkania, rozmowy. Z pewnością trudno nad tym wszystkim zapanować. A kiedy dochodzą jeszcze finanse, to naprawdę łatwo się zaplątać. Jednak od tego celebryci powinni mieć zaufanych współpracowników.

Kiedy naszymi finansami zajmują się nieodpowiedni ludzie, łatwo o kłopoty. Szczególnie gdy w grę wchodzą podatki. Żadne państwo nie lubi, gdy jego obywatele "zapominają" podzielić się swoim dorobkiem. W przypadku gwiazd opodatkowane kwoty są bardzo wysokie, więc nic dziwnego, że urzędy skarbowe tak się tym interesują.

Zobaczcie, które gwiazdy miały kłopoty z fiskusem, przez unikanie podatków.

Cristiano Ronaldo

Hiszpański fiskus zarzucał piłkarzowi ukrycie 15 milionów euro dochodu. Sprawa trafiła do sądu. Tam prawnicy Cristiano Ronaldo przekonali instytucje, że sportowiec ma nieopodatkowane "zaledwie" 6 milionów. CR7 usłyszał wyrok w postaci gigantycznej grzywny oraz dwóch lat więzienia w zawieszeniu.

Shakira

Hiszpańska skarbówka wszczęła śledztwo w sprawie dochodów, które gwiazda uzyskała w latach 2011 – 2014. Wówczas Shakira mieszkała w Hiszpanii i to tam powinna rozliczać swoje dochody – wszystkie, a nie tylko te, które uzyskała w Hiszpanii. Tymczasem wokalistka rozliczała się podobno na Bachamach.

Nicolas Cage

W szczytowym momencie kariery aktor miał mnóstwo pieniędzy. Chętnie inwestował je w nieruchomości oraz drogie auta. Gdy nagle jego wartość zaczęła spadać, miał poważne kłopoty z płaceniem podatków. W latach 2002-2004 wpadł w takie zadłużenie, że nie pomogła nawet sprzedaż sporej części majątku! Rozliczył się kilka lat później, wpłacając 6,2 miliona dolarów zaległego podatku.

Stephen Baldwin

Znany aktor "zapomniał" o płaceniu podatków w latach 2008, 2009 i 2010. Zalegał ze spłatą około 350 tysięcy dolarów. Amerykański rząd zaczął się niecierpliwić i Stephen Baldwin został aresztowany. Ostatecznie spłacił swoje zobowiązania, a jego kara została warunkowo zawieszona.

Lauryn Hill

W 2013 roku wokalistka została skazana na trzy miesiące więzienia oraz areszt domowy. Wszystko przez zaległe podatki. Nie pomogły nawet tłumaczenia, że ma szóstkę dzieci na wychowaniu. Lauryn Hill była winna skarbówce blisko pół miliona. Po doliczeniu odsetek kwota urosła niemal dwukrotnie!

Wesley Snipes

Zanim pojawiły się problemy z podatkami, aktor już miał z prawem na bakier. Posiadanie broni i ucieczka przed policją... Jednak do więzienia trafił za podatki. W procesie udowodniono, że unikał płacenia podatków w latach 1999 – 2001. Kwota była nie mała, bo chodziło o podatek z 38 milionów dolarów!

NAJNOWSZE