W Czarnkowie świętują

2006-11-21 11:18

Ruszyły Dni Ziemi Czarnkowskiej. Dla mieszkańców Czarnkowa i okolic przygotowano mnóstwo atrakcji na czterodniowe świętowanie.

Ruszyły Dni Ziemi Czarnkowskiej. Dla mieszkańców Czarnkowa i okolic przygotowano mnóstwo atrakcji na czterodniowe świętowanie.
Od rana trwa Dzień Dziecka z OSiR-em, a w ramach niego m.in. Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "Stań i śpiewaj".
Również dzisiaj na Placu Wolności w Czarnkowie wystąpi orkiestra dęta – to o 17:00, a godzinę później warto wybrać się do muzeum.
"Wyciszymy się trochę i wejdziemy w sielsko – anielski nastrój Czarnkowa sprzed kilkudziesięciu, może stu laty. Muzeum przygotowało wystawę etnograficzną "W zaciszu zagrody". W zbiorach muzeum nie brakuje eksponatów etnograficznych, więc jest co oglądać. Można też posmakować kwaśnego mleka i świeżo upieczonej buły" - mówi Jan Pertek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.
Otwarcie wystawy "W zaciszu zagrody" dziś o 17:00 w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej.
Później w kościele na osiedlu Parkowym wystąpi białoruski zespół flecistów SYRINX.

Atrakcji w Czarnkowie nie zabraknie przez cały weekend. Wystąpią m.in. Proletaryat, Anna Jurksztowicz, Marcin Daniec, Beata Kozidrak i Bajm.
O obchodach Dni Ziemi Czarnkowskiej będziemy Was jeszcze informować na antenie Eski. Program imprezy znajdziecie też w jutrzejszym dodatku do "Super Expressu" - "Weekend Piła".

NAJNOWSZE