Twoja Twarz Brzmi Znajomo 5, FINAŁ: Kto wygrał? Aleksandra Szwed! Zobaczcie ZDJĘCIA!

2016-05-15 2:20
Wszyscy uczestnicy w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo!
Autor: Polsat Wszyscy uczestnicy w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo!

Wszystko stało się jasne! Aleksandra Szwed dała czadu i wygrała piątą edycję Twoja Twarz Brzmi Znajomo! Mamy dla Was zdjęcia wszystkich metamorfoz finału, a specjalne nagranie Oli! 

Na ten moment czekali wszyscy! Za nami finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2016! Kto wygrał?

Do walki o Złotą Twarz i 100000 złotych na cel charytatywny stanęli Katarzyna Pakosińska, Aleksandra Szwed, Jerzy Grzechnik i Dariusz Kordek. Ostatecznie główna nagroda przypadła Aleksandrze Szwed, która odegrała postać Bernarda Ładysza – śpiewaka operowego o charakterystycznym niskim głosie. Publiczności i jury zaprezentowała Arię Skołuby ze „Strasznego dworu” pt. „Ten zegar stary”.

Jurorzy byli zachwyceni tym występem! „To, co wzięłaś sobie na barki, jest bardzo trudne. Pięknie wypełniasz to zadanie. Jesteś dla mnie największym zaskoczeniem tej edycji. To, co zrobiłaś, przeniosło mnie w świat równoległy. Wiem, że przede mną nie stoi pan Bernard Ładysz, a mimo to jestem z nim, wzruszam się tym, że jest tutaj z nami, słucham tego wspaniałego głosu, który idealnie oddałaś… Jestem wzruszony tym, co zrobiła” - komentował występ Bartek Kasprzykowski.

Okazało się, że występ ten poruszył dosłownie wszystkich. Właśnie dlatego Aleksandra Szwed wygrała piąta edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. 100 tysięcy, które wygrała aktorka przekazała na rzecz Fundacji „Dom w Łodzi”.

Jak Aleksandra Szwed zareagowała na werdykt jurorów? Zobaczcie sami! :)

Ale nie zapominamy również o innych uczestnikach, którzy wystąpili w finale Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2016. Na drugim miejscu uplasował się Dariusz Kordek, który wcielił się w Jacka Komana i zaśpiewał „Roxanne” odgrywając przy tym pełną emocji scenę z filmu „Moulin Rouge”.

Dariusz Kordek jako Jack Koman
Autor: Polsat Dariusz Kordek jako Jack Koman

Trzecie miejsce zajął z kolei Jerzy Grzechnik. Jerzy wcielił się w Florence Welch z zespołu Florence and the Machine - artystkę, której każda płyta staje się wielkim wydarzeniem. Na scenie rozpętał nie lada widowisko oddające klimat piosenki i teledysku „Spectrum”.

Jerzy Grzechnik jako Florence Welch z zespołu Florence and the Machine
Autor: Polsat Jerzy Grzechnik jako Florence Welch z zespołu Florence and the Machine

Po show pełnym przepychu przyszedł czas na występ niezwykle minimalistyczny w oprawie. Katarzyna Pakosińska zajęła czwarte miejsce, a by to osiągnąć wystarczył jej jedynie fortepian i zasiadający za nim muzyk. Pięknie odegrała Lizę Minnelli. Sama Liza nie powstydziłaby się takiego wykonania „New York, New York”.

Katarzyna Pakosińska jako Liza Minnelli
Autor: Polsat Katarzyna Pakosińska jako Liza Minnelli

Na scenie pojawili się również uczestnicy, którzy wcześniej pożegnali się z programem. Dobrali się oni w pary i dali czadu na scenie występując w duetach. Agnieszka Twardowska wcieliła się w Alicię Keys a Marcin Rogacewicz – w Jay-Z. Wspólnie wykonali utwór „Empire state of mind”.

Agnieszka Twardowska i Marcin Rogacewicz jako Alicia Keys i Jay-Z
Autor: Polsat Agnieszka Twardowska i Marcin Rogacewicz jako Alicia Keys i Jay-Z

Z kolei Katarzyna Zielińska w roli Kylie Minogue i Adam Fidusiewicz jako Nick Cave zaśpiewali „Where the wild roses grow”.

Katarzyna Zielińska w roli Kylie Minogue i Adam Fidusiewicz jako Nick Cave
Autor: Polsat Katarzyna Zielińska w roli Kylie Minogue i Adam Fidusiewicz jako Nick Cave

No i niestety to już koniec piątej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo :( Będziecie tęsknić? My troszkę tak …

dr

NAJNOWSZE