Taylor Swift pojawiła się w krajowym egzaminie! Uczniów zaskoczyło pytanie o wokalistkę

2021-05-10 20:30 es
Taylor Swift
Autor: Rex Features/East News

Sława Taylor Swift jest ogromna. Gwiazda ma na koncie niezliczone nagrody, wyprzedane koncerty i szczyty list przebojów. Okazuje się, że jej popularność jest tak wielka, że gwiazda trafiła na karty krajowych egzaminów! Licealiści w USA podchodzili do ważnego testu AP. Pojawiło się tam pytanie o Taylor Swift!

Przez wiele lat swojej kariery Taylor Swift nie zabierała głosu, jeśli chodziło o politykę. W wywiadach stwierdzała, że ludzie chcą słuchać jej piosenek, a nie uwag o sytuacji w kraju. Jednak w 2018 roku coś się zmieniło.

Po raz pierwszy Taylor Swift zabrała głos i ujawniła swoje polityczne przekonania. Chodziło o kandydaturę Marshy Blackburn, kongreswoman z rodzinnego stanu gwiazdy, Tennessee. Należąca do Partii Republikańskiej polityczka zdaniem Taylor Swift nie zasługiwała na poparcie. Wokalistka zachęciła fanów do rejestracji głosów, dzięki czemu w wyborach była rekordowa frekwencja.

Blisko trzy lata od tego wpisu okazuje się, że Taylor Swift trafiła za jego sprawą na kartę ważnego egzaminu.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Licealiści pisali na egzaminie o Taylor Swift

Advanced Placement, w skrócie AP to program, który działa w USA i Kanadzie. Został stworzony przez College Board, czyli amerykańską organizację zrzeszającą szkoły w Stanach Zjednoczonych.

Okazuje się, że Taylor Swift pojawiła się w majowej wersji egzaminu! Licealiści byli zaskoczeni.

- Otworzyłam pytania z otwartymi odpowiedziami, a pierwsze pytanie dotyczyło Taylor Swift i po prostu się śmiałam.

- Myślałem, że to całkiem fajne.

- Jestem wielką fanką Taylor Swift. Byłam fanką przez całe życie. Pytanie w pewnym sensie zwiększyło moją pewność siebie i pomogło mi napisać lepszą otwartą odpowiedź.

Takie relacje licealistów zebrał CNN.

Jerome White, rzecznik College Board, skomentował obecność Taylor Swift na egzaminie. Wyjaśnił, że poproszono studentów o przeanalizowanie, w jaki sposób przepisy i procedury dotyczące rejestracji wyborców mogą wpływać na frekwencję wyborczą.

- Cieszymy się, że studenci AP mogą odnieść to, czego nauczyli się na kursie AP, do tego, czego doświadczają w życiu codziennym - a w tym przypadku z tym, co przeczytali na Instagramie.

Mówił Jerome White.

NAJNOWSZE