Robert Lewandowski apeluje: "Nośmy maseczki!"

2020-10-19 14:10 kp
Robert Lewandowski
Autor: Piotr Matusewicz/East News

Ostatnie tygodnie nie pozostawiają wątpliwości w kwestii stanu pandemii koronawirusa w Polsce. Od wielu dni dzienna liczba nowych zakażeń waha się od sześciu do ośmiu tysięcy przypadków, co oznacza, że jeśli wszyscy solidarnie nie zaczniemy działać, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, przyszłość może rysować się bardzo negatywnie. O obowiązku noszenia maseczek przypomniał więc sam Robert Lewandowski!

Maseczki, dystans, dezynfekcja - te zasady przez ostatnie miesiące powinny wejść wszystkim w krew. Coraz większa liczba osób zakażonych koronawirusem świadczy jednak o tym, że nie wszyscy stosują się do rad specjalistów. Lekarze i rząd regularnie apelują więc, by ograniczyć niepotrzebne aktywności i kontakty z innymi i dbać o higienę - tylko w ten sposób możemy uchronić siebie i bliskich przed zakażeniem lub poważną chorobą.

W apele włączają się gwiazdy, zarówno polskie jak i zagraniczne. Od marca wielu z celebrytów przeszło już zakażenie koronawirusem, a ci, którzy walczyli z Covid-19 najlepiej wiedzą, jak ważne jest teraz stosowanie się do zasad.

Robert Lewandowski przypomina o maseczkach

Tym razem o noszeniu maseczek przypomniał sam Robert Lewandowski. Piłkarz musi być wyjątkowo ostrożny - jego zakażenie mogłoby oznaczać przecież kwarantannę dla jego kolegów z drużyny, nie wspominając już nawet o ryzyku poważnej choroby kogoś z bliskich. Wobec fali nowych zakażeń koronawirusem RL9 zaapelował do swoich fanów, by nie zapominali o zasłanianiu ust i nosa:

Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni😷🙏

Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego.Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas - razem, pomimo dystansu 🤚🏻

- napisał Robert Lewandowski na Instagramie.

ESKA XD #006
NAJNOWSZE