Rihanna może dostać pierwszego w swoim życiu Oscara. Za co dostała nominację?

2023-01-29 16:30 Joanna Dembek
Rihanna
Autor: Rex Features/East News Rihanna z nominacją do Oskara

Rihanna doczekała się muzycznej nominacji do Oscara! To pierwszy raz, kiedy piosenkarka ma szanse otrzymać tę prestiżową nagrodę. Jest również szansa, że barbadoska wystąpi na scenie Dolby Theatre w Los Angeles.

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się nocą w poniedziałek 13 marca 2013 roku w Dolby Theatre w Los Angeles. Rozpocznie się ok. godz. 2:00 i skończy między 5:00/6:00 nad ranem. Zostanie rozdanych 23 statuetek w 23 kategoriach, a galę w tym roku poprowadzi popularny komik Jimmy Kimmel.

Rihanna może być z siebie dumna. Jej piosenka została doceniona przez Akademię Filmową

Na 95. gali wręczenia Oscarów pojawi się plejada gwiazd, w tym Rihanna, która pierwszy raz w swojej karierze zawalczy o prestiżową nagrodę. A wszystko za sprawą piosenki "Lift Me Up", która została wykorzystana w filmie "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu".

To produkcja Marvela to opowieść Sci-Fi, w której królowa Wakandy po śmierci króla T'Challi stara się uchronić lud przed interwencją światowych mocarstw. Dzieło w reżyserii Ryana Cooglera doczekało się łącznie pięciu nominacji. Za wspomnianą wcześniej piosenkę Rihanny, dla najlepszej aktorki Angeli Bassett, za najlepszą charakteryzację i fryzury, najlepsze efekty specjalne oraz najlepsze kostiumy.

Utwór "Lift Me Up" ma poważną konkurencję. Innymi piosenkami, które rónież zostały nominowane to: "Applause", którą można usłyszeć w filmie "Tell It Like a Woman", "Hold my hand" Lady Gagi, która zaśpiewała dla "Top Gun: Maverick", "This is life", który rozbrzmiewa w dziele zatytułowanym "Wszystko wszędzie naraz" oraz "Naatu Naatu" z filmu "RRR".

Przepychanka o hit "Miss You" [Robin Schulz vs Southstar] | ESKA XD - Ale to już było! #65
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE