Wednesday

i

Autor: Everett Collection/East News / LISA O'CONNOR/AFP/East News / Screen/Instagram/@wednesdaynetflix W rolę Rączki wcielił się rumuński iluzjonista

Rączka z serialu "Wednesday" pokazał resztę ciała. To rumuński iluzjonista!

2022-12-08 15:13

Serial "Wednesday" od czasu premiery zyskał wielu fanów. Jenna Ortega fenomenalnie zagrała tytułową bohaterkę, a jej towarzysz - Rączka - nie odstępuje jej na krok. Zapewne pierwszym pytaniem, które widzowie zadali sobie po rozpoczęciu pierwszego odcinka, było - "Jak oni to nakręcili?". Otóż, Rączkę zagrał aktor, który zadał sobie wiele wysiłku, aby stworzyć tę charakterystyczną postać. Jest nim iluzjonista pochodzący z Rumunii.

Rączka to kluczowa postać w serialu Wednesday - jest pomocny w rozwiązywaniu wielu spraw, ostrzega bohaterkę przed niebezpieczeństwami, a także jest świetnym doradcą. I chociaż nie wydaje z siebie żadnych dźwięków z mroczną nastolatką dogaduje się bez słów. Serial w reżyserii Tima Burtona kręcony był w Busteni w Rumunii, skąd pochodzi również debiutujący na ekranie magik i iluzjonista Victor Dorobantu. Wcielenie się w tak nietypową postać wymagało od niego nie lada poświęcenia, a kulisy nagrań zobaczycie poniżej.

Rączka miał kilku dublerów!

Victor Dorobantu, jako ilozjonista może pochwalić się niezwykle swobodną pracą dłoni i palców, co najwyraźniej oczarowało twórców serii, którzy włączyli go do obsady. Trzeba przyznać, że to w jaki sposób oddaje emocje za pomocą tej jednej części ciała jest imponujące i na swój sposób magiczne.

Victor, zanim wchodził na plan, najpierw musiał założyć niebieski kombinezon, aby w postprodukcji wyciąć go z tła, montował na swojej dłoni stworzony przez Tristana Versluisa kikut, który sprawia, że ręka wygląda na odciętą. Następnie charakteryzatorka nakładała specjalny make-up protetyczny, przyklejała blizny oraz szwy, malowała żyły oraz paznokcie, które wyglądają na nieco przybrudzone. Zrobienie makijażu zajmowało półtorej godziny!

Co ciekawe Rączka miał kilku dublerów. Podczas ujęć, kiedy Rączka mógł pozostać bez ruchy, wtedy miejsce żywej ręki zajmowały rekwizyty:

Jedna ręka rekwizytu została wykonana w pozycji stojącej, jedna była płaska w pozycji leżącej, a druga była pięścią. Czasami były używane do oświetlania ujęć referencyjnych, ale także do zwykłych ujęć, jeśli ktoś je niósł, biegał z nimi lub rzucał. Kiedy został dźgnięty, to była jedna z rąk (rekwizytów - przyp. red.) - opowiedział Tristan Versluis w rozmowie z "Allure".

Trzeba przyznać, że stworzenie postaci Rączki było niezwykle czasochłonne, ale zarazem spektakularne. A czy wiedzieliście, że spin-off Rodziny Adamsów przebił oglądalnością ostatnią serię Stranger Things?

Victor Dorobantu

i

Autor: LISA O'CONNOR/AFP/East News Victor Dorobantu zagrał Rączkę w serialu "Wednesday"
Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63