Aktor "Przyjaciół" ma raka prostaty. James Michael Tyler: "Raczej mnie dopadnie"

2021-06-21 18:56 mm
James Michael Tyler, czyli Gunther w serialu Przyjaciele
Autor: AFP/EAST NEWS

Występujący we wszystkich 10 sezonach serialu "Przyjaciele" aktor grający rolę Gunthera wyznał, że od 3 lat walczy z rakiem prostaty. James Michael Tyler zdradził, że rokowania lekarzy nie są optymistyczne, a nowotwór ma przerzuty i znajduje się w czwartym stadium. Zobaczcie dramatyczne wyznanie aktora "Friends", który wraz z szóstką głównych gwiazd serialu niedawno pojawił się w odcinku specjalnym "Friends: The Reunion".

W poniedziałek 21.06.2021 r. jeden z najbardziej lubianych aktorów serialu "Przyjaciele" wyznał, że od kilku lat leczy nowotwór prostaty. James Michael Tyler, czyli serialowy Gunther w kultowym serialu "Friends" niespodziewanie ujawnił szczegóły na temat swojego stanu zdrowia. Jak sam twierdzi, rokowania nie są zbyt optymistyczne.

Gunther z "Przyjaciół": Mam raka prostaty

Kiedy kilka tygodni temu fani serialu Przyjaciele świętowali emisję odcinka specjalnego "Friends: The Reunion", wiele osób zastanawiało się, dlaczego wśród gości obecnych na żywo podczas wywiadu z aktorami serialu nie było Gunthera. James Michael Tyler, który grał we wszystkich 10 sezonach "Friends", połączył się z Jamesem Cordenem i szóstką głównych gwiazd produkcji jedynie za pośrednictwem w transmisji online. 

Teraz aktor ujawnił, dlaczego nie mógł pojawić się w studiu osobiście.

Okazuje się, że Tyler od trzech lat walczy z rakiem prostaty. Obecnie nowotwór znajduje się w czwartym stadium. 

Zdiagnozowano u mnie zaawansowanego raka prostaty, który rozprzestrzenił się na moje kości. Żyję z tą diagnozą od prawie trzech lat. To czwarte stadium raka. Tak więc wiecie, w końcu prawdopodobnie mnie dopadnie

- wyznał James Michael Tyler podczas zdalnego połączenia z programem Today Show.

Aktor wcielający się w "Przyjaciołach" w rolę Gunthera opowiedział, w jaki sposób dowiedział się o nowotworze. Raka prostaty wykryto u niego podczas rutynowego badania krwi.

Miałem wtedy 56 lat, badali mi PSA, który jest antygenem specyficznym dla prostaty [...] Niemal natychmiast zadzwonił do mnie mój lekarz i powiedział: 'Hej, musisz jutro przyjść, bo podejrzewam, że możesz mieć poważny problem ze swoją prostatą'.

Aktor wspomina, że wcześniej nie miał żadnych niepokojących objawów - czuł się dobrze i niczego nie podejrzewał.

Niestety z czasem rak rozprzestrzenił się na kości i kręgosłup. James Michael Tyler miał poważne problemy z poruszaniem się i był częściowo sparaliżowany. Obecnie odtwórca roli Gunthera przechodzi chemioterapię. Sam apeluje do fanów serialu "Przyjaciele", aby często wykonywali u siebie badania przesiewowe. 

Kiedy wybierzesz się następnym razem na zwykłe badanie, poproś lekarza o badanie PSA. To bardzo łatwe do wykrycia. Jeśli rozejdzie się na kości, jak u mnie, będzie dużo trudniejsze do pokonania

- przestrzega aktor.

Mocno trzymamy kciuki za leczenie!

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW
NAJNOWSZE