Kuba Wojewódzki, Paweł Kukiz

i

Autor: WBF; Piotr Molecki/East News

Kuba Wojewódzki nie odpuszcza Pawłowi Kukizowi! Dodał kolejny post

2021-08-12 15:05

Po środowym posiedzeniu Sejmu polskie gwiazdy nie zostawiają suchej nitki na Pawle Kukizie, dzięki któremu posłowie uchwalili kontrowersyjną ustawę znaną jako Lex TVN, która w praktyce ma oznaczać koniec stacji TVN24 w Polsce. Kukiz, który od 2015 roku jest posłem, doskonale zna się z wieloma artystami i celebrytami. Jednym z tych, którzy teraz najostrzej go krytykują, jest Kuba Wojewódzki.

Paweł. Tak ładnie ubrałem się specjalnie dla Ciebie...???

Kuba najwyraźniej nawiązał do sytuacji z czwartkowego poranka, kiedy to Paweł Kukiz miał być gościem jednej ze stacji telewizyjnych, jednak odwołał swoją wizytę SMS-em. Na miejscu pojawił się inny poseł jego partii.

Paweł Kukiz stał się w środowy wieczór wrogiem nr 1 wielu Polaków i sporej liczby gwiazd. Dawny wokalista zespołu Piersi, a obecnie poseł partii Kukiz'15 poparł wczoraj w kontrowersyjny sposób ustawę Lex TVN, która może odebrać stacji TVN24 prawo nadawania w Polsce. Zdaniem polityków opozycji, specjalistów i dziennikarzy to zamach na wolność mediów. Co gorsza, ustawa przeszła po tym, jak Paweł Kukiz i kilku jego posłów oświadczyło, że "pomyliło się" we wcześniejszym głosowaniu w sprawie przełożenia posiedzenia Sejmu. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek głosowanie więc powtórzyła.

Po głosowaniu w sieci zawrzało. Wśród trendów na Twitterze dominowało nazwisko Pawła Kukiza i ostre, a często też niecenzuralne słowa, jakimi zaczęto go określać. Jednym z najpopularniejszych postów stał się wpis Janusza Panasewicza z Lady Pank:

W czwartkowe popołudnie Kuba Wojewódzki znów zwrócił się do Pawła Kukiza. Tym razem na Instagramie. Na wymownym zdjęciu dziennikarz zapozował z mikrofonem TVN i napisał:

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

Paweł Kukiz pod ostrzałem

Pawła Kukiza publicznie skrytykowali też m.in. Dorota Szelągowska, Magda Mołek, Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan czy Krzysztof Skiba. Poważny wpis dodał też Kuba Wojewódzki, który w przeszłości chętnie gościł Pawła Kukiza na kanapie w swoim programie i nie ukrywał, że darzy go sporą sympatią. W środowy wieczór została ona przekreślona. Już wtedy Kuba dodał post, w którym przyznał, ze wstydzi się swojej znajomości z byłym muzykiem, który poparł PiS.