One World: Together At Home: zebrano KOLOSALNĄ kwotę! Lady Gaga jest poruszona

2020-04-19 9:45 kp
Lady Gaga - One World: Together At Home
Autor: GETTY IMAGES/Getty AFP/East News

W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najbardziej wyjątkowych wydarzeń muzycznych w historii. Najsłynniejsi artyści świata wystąpili ze swoich domów w ramach koncertu One World: Together At Home, by zebrać środki na walkę z koronawirusem. Koncert zorganizowała Lady Gaga we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia i Global Citizen.

Takiego spotkania największych gwiazd muzyki na świecie jeszcze nie było. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszyscy od wielu tygodni przebywamy w zamknięciu we własnych domach, by ograniczyć rozprzestrzenianie Covid-19. To nie powstrzymało jednak Lady Gagi przed zorganizowaniem absolutnie wyjątkowego koncertu, w ramach którego zbierała środki na walkę z chorobą.

Lady Gaga od wielu tygodni bardzo aktywnie angażowała się w organizowanie pomocy dla tych, którzy walczą z chorobą na pierwszym froncie, czyli dla służby medycznej. Gwiazda była w stałym kontakcie z WHO i właśnie we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia oraz Global Citizens stworzyła ideę koncertu, na którym gwiazdy wystąpiły z własnych domów, a wszystko transmitowały największe telewizje świata i Youtube.

Wielki sukces One World: Together At Home

W nocy z soboty na niedzielę podczas One World: Together At Home z własnych domów wystąpiły takie gwiazdy jak The Rolling Stones, Chris Martin, Elton John, Shawn Mendes i Camila Cabello, Lizzo, Stevie Wonder, Keith Urban, Jennifer Lopez, Beyonce, Rita Ora, Pharrell Williams, Celine Dion, Liam Payne czy Niall Horan, a to zaledwie początek listy artystów. Wspierały je niemuzyczne gwiazdy - m.in. David i Victoria Beckham, Oprah Winfrey czy Priyanka Chopra, a całość prowadzili niezawodni Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel i Stephen Colbert.

Podczas ośmiogodzinnej transmisji One World: Together At Home zebrano ponad 127 milionów dolarów. Lady Gaga nie kryje na Twitterze dumy i radości z powodu efektu jej starań.

Jestem zachwycona artystami na #TogetherAtHome. I wszystkimi, którzy oglądali lub nie. Wszyscy jesteśmy ważni. Wszyscy jesteśmy jednym światem. Jestem taka poruszona, że byłam częścią tego projektu.

- napisała gwiazda.

Zapis całego koncertu można obejrzeć poniżej, a jeśli macie ochotę na koncert na większym ekranie, w niedzielny wieczór One World: Together At Home zostanie pokazane przez polskie stacje telewizyjne:

Canal+ - godz. 21:00
MTV Polska - godz. 20:00
Paramount Channel - godz. 22:20
Comedy Central Polska - godz. 23:05

NAJNOWSZE