Dziewczyna Brada Pitta dołącza do protestów w Polsce! Nicole Poturalski: "Nie poddajemy się"

2020-10-26 9:13 kp
Nicole Poturalski
Autor: Gigi Iorio / SplashNews.com/East News

Protesty przeciwko zakazowi aborcji w Polsce zataczają coraz szersze kręgi. Za sprawą takich osób jak Anja Rubik o demonstracjach dowiadują się również zagraniczne gwiazdy, które coraz częściej wyrażają swoje poparcie dla protestujących w Polsce kobiet. Protesty przeciwko zakazowi aborcji w Polsce to osobista sprawa również dla dziewczyny Brada Pitta, która ma polskie korzenie. Co powiedziała na ten temat?

Od kilku dni w całej Polsce trwają protesty kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał prawo zezwalające na aborcję w wyniku ciężkich i nieuleczalnych wad płodu za niezgodne z konstytucją, co oznacza praktyczny zakaz aborcji w kraju. Tysiące osób wyszło na ulice, a po ich stronie zdążyły już opowiedzieć się polskie gwiazdy, które jednocześnie podzieliły się swoimi - często dramatycznymi wspomnieniami i decyzjami - z okresu ciąży.

O polskich protestach jest coraz głośniej również za granicą. Polskie protesty poparły m.in. Zara Larsson czy Anne-Marie, a nawet sama Miley Cyrus!

Teraz głos zabrała również dziewczyna Brada Pitta, Nicole Poturalski. 27-latka o polskich korzeniach postanowiła na swoim profilu na Instagramie dołączyć do protestujących.

Nicole Poturalski popiera protesty kobiet

Nicole Poturalski zabrała głos już w czwartek, kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok. Modelka zamieściła na Insta Story post, w którym zaznaczyła, że "Ograniczanie aborcji nie zatrzyma aborcji. To tylko sprawi, że będzie mniej bezpieczna". Po kilku dniach głośnych protestów dziewczyna Brada Pitta wróciła do tematu, tym razem udostępniając zdjęcie z demonstracji z hasłem "Nie poddajemy się" uraz udostępniając link, pod którym można przeczytać po angielsku, co dzieje się w Polsce i dlaczego kobiety wyszły na ulice.

A może namówi Brada Pitta, by też zabrał głos?

Instagram Nicole Poturalski
Autor: Instagram/ Nico Potur
NAJNOWSZE