Kinga Rusin przekazuje pieniądze protestującym kobietom! "Kinga!!! Jesteś Wielka!!!"

2020-10-26 11:47 mm PAP
Kinga Rusin
Autor: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Kinga Rusin poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wesprze cztery organizacje zaangażowane w protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji kwotą 100 tys. złotych! Dziennikarka zapowiedziała też w internecie, że osobiście weźmie udział w piątkowej manifestacji w Warszawie.

W całej Polsce od kilku dni trwają głośne protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepis z 1993 roku zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z Konstytucją.

Kinga Rusin postanowiła wesprzeć finansowo protestujące kobiety. Znana dziennikarka, prezenterka i gwiazda TVN ogłosiła właśnie, że przekazuje aż 100 tys. złotych na pomoc dla organizacji zaangażowanych w protesty.

Moc jest w działaniu. Walczymy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem +TK+ kobiet dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny

– zadeklarowała Kinga Rusin na Facebooku i Instagramie.

Ile pieniędzy ma Rihanna | ESKA XD - Hotplota #7

Gest dziennikarki spotkał się ze sporym poparciem wśród internautów. Za przekazanie pieniędzy na pomoc protestującym kobietom Kindze Rusin podziękowało też kilka znanych gwiazd, m.in. Magda Mołek, Joanna Koroniewska, Maja Ostaszewska czy Anna Korcz.

Ta ostatnia w komentarzu stwierdziła:

Kinga!!! Jesteś Wielka!!!

To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją. Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im jakiekolwiek dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku

– napisała była prowadząca „Dzień dobry TVN”. Ponadto zapowiedziała, że pojawi się na piątkowej manifestacji w Warszawie.

Kinga Rusin swoje oburzenie wyrokiem TK wyraziła już w dzień jego ogłoszenia. 

Chcesz czy nie, umrzesz czy nie, będziesz wyć z bólu i miotać się z cierpienia – nieważne! Masz rodzić! Martwe, pozbawione organów, zdeformowane – marsz rodzić – bo tak chce fundamentalistyczna władza! To +prawo+, o którym wypowiada się bezprawny Trybunał Konstytucyjny jest nożem wbijanym w serce i macice tych najbiedniejszych kobiet, których nie będzie stać na legalną aborcję zagranicą. Biedne, zrozpaczone i zdesperowane będą ofiarami podziemia aborcyjnego rodem z trzeciego świata! To mógł wymyślić tylko skrajny cynik, człowiek niespełna rozumu albo patologiczny sadysta

– skomentowała kwestię zaostrzenia prawa aborcyjnego Kinga Rusin

NAJNOWSZE