Michał Wiśniewski

i

Autor: Screenshot Instagram/m_wisniewski1972 Michał Wiśniewski opowiedział o walce z chorobą i alkoholizmem

Michał Wiśniewski opowiedział o walce z alkoholizmem. "Już praktycznie nie miałem paznokci"

2022-05-17 15:16

Michał Wiśniewski to znany polski wokalista, który słynie nie tylko z niezaprzeczalnego talentu, ale także szczerości. Ostatnio udzielił wywiadu, w którym bez ogródek opowiedział o swojej walce z alkoholizmem. Przyznał również, że chwilami wciąż go "ciągnie" do alkoholu.

Michał Wiśniewski zasłynął przed laty jako frontman zespołu Ich Troje, który szturmem podbił polską scenę muzyczną, a także naczelny skandalista rodzimego show-biznesu. Wokalista od lat mierzy się z chorobą, którą dodatkowo potęgowało jego uzależnienie od alkoholu. O swojej walce opowiedział w najnowszym wywiadzie.

Michał Wiśniewski opowiedział o walce z chorobą i alkoholizmem

W rozmowie z Dzień Dobry TVN Michał Wiśniewski zdobył się na szczere wyznanie w kwestii swojej rozrzutności, która ostatecznie doprowadziła go do bankructwa, a także walce z uzależnieniem od alkoholu. Muzyk przyznał, że gdyby wiedział, że się przewróci, to by usiadł, a podejście ludzi do jego osoby było dla niego szczególnie bolesne.

Ludzie oczekiwali, że będę chodził w worku po ziemniakach, że wyląduję pod mostem - to było najgorsze.

ZOBACZ TAKŻE: Doda i Michał Wiśniewski połączą siły! Między nimi nie zawsze było tak kolorowo

"Wiśnia" przyznał, że jest z siebie dumny, iż wyszedł na prostą i nie pije już od sześciu lat. Życie z taką przeszłością nigdy jednak nie jest już takie proste. 

Nie piję już dokładnie szósty rok, upadłość też mam już za sobą, ale to jest tak, że alkoholikiem i bankrutem zostanę już na zawsze [...]. Najprościej byłoby zrezygnować, załamać się i pić wódkę - przyznał.

Muzyk poruszył też temat łuszczycy, na którą cierpi od lat, i którą dodatkowo potęgowało uzależnienie od alkoholu oraz stres, z którym się mierzył. 

Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci [...]. Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny nakładały mi paznokcie. No wyglądało to po prostu fatalnie, nie mówiąc już o tym, że pod koniec zaczęło mi atakować twarz - przyznał bez ogródek Michał Wiśniewski. 

ZOBACZ TAKŻE: Victoria Beckham nie czuła się seksownie. Wyznaje, co musiało się zmienić