MET Gala 2021: uczestnicy MUSZĄ być zaszczepieni! Znamy szczegóły

2021-08-04 12:28 kp
MET Gala 2019
Autor: Jennifer Graylock/Press Association/East News

Wielkimi krokami zbliża się MET Gala 2021, którą organizatorzy wobec niepewnej sytuacji wiosną tego roku postanowili przenieść na wrzesień. Dziś już wiadomo, że wstęp na imprezę będą miały wyłącznie zaszczepione osoby i nie będzie tu wyjątków dla celebrytów-antyszczepionkowców. Jak będzie wyglądała tegoroczna MET Gala?

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Nowego Jorku wraca MET Gala. Tym razem nie odbyła się ona w maju - imprezę zaplanowano na 13 września, czyli już za nieco ponad miesiąc. MET Gala 2021 ma odbyć się pod hasłem In America: A Lexicon of Fashion, a kuratorami wydarzenia zostali tym razem Billie Eilish, Naomi Osaka, Amanda Gorman i Timothée Chalamet, oraz honorowo Tom Ford i Anna Wintour.

MET Gala 2021 nie uniknie covidowych obostrzeń. Organizatorzy ogłosili, że w imprezie będą mogły wziąć udział wyłącznie zaszczepione gwiazdy, a w pomieszczeniach zamkniętych będą wymagane maseczki.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

MET Gala 2021 tylko dla zaszczepionych

Decyzje o wpuszczaniu na wydarzenia zamknięte wyłącznie osób zaszczepionych są coraz powszechniejsze. Gwarantują one bezpieczeństwo uczestników, a ponieważ akcja szczepień trwa już od wielu miesięcy, każdy, kto chciał, zdążył już dzięki szczepieniu uodpornić się na koronawirusa. Zaledwie kilka dni temu wymaganie szczepienia na Covid-19 ogłosili też organizatorzy tegorocznego Tygodnia Mody w Nowym Jorku.

Ubiegłoroczna MET Gala nie odbyła się z powodu sytuacji pandemicznej. Tradycyjnie impreza odbywa się w pierwszy poniedziałek maja, jednak twórcy tegorocznej ceremonii uznali, że bezpieczniej będzie zorganizować ją we wrześniu.

NAJNOWSZE