Billie Eilish współorganizatorką MET Gali 2021! Jest najmłodsza w historii

2021-05-04 9:32 kp
Billie Eilish
Autor: Jay L. Clendenin/Polaris Images/East News

Organizatorzy MET Gali 2021 zaczynają przygotowywać się do tegorocznego eventu. Ponieważ sytuacja pandemiczna przez wiele miesięcy była niepewna - i wciąż taka jest - twórcy imprezy postanowili przenieść majowe zazwyczaj wydarzenie na 13 września 2021. Właśnie ogłoszono współorganizatorów gali. Wśród nich znalazła się Billie Eilish!

Billie Eilish ma zaledwie 19 lat i kolejne sukcesy na koncie. Młoda gwiazda nie tylko pobiła rekordy sprzedaży swoim debiutanckim albumem, ale i jako najmłodsza wokalistka w historii zaśpiewała piosenkę dla filmu o Jamesie Bondzie. Teraz dziewiętnastolatka będzie mogła wpisać w CV kolejne, bardzo prestiżowe osiągnięcie - wokalistka została najmłodszą w historii współorganizatorką MET Gali!

Twórcy MET Gali co roku wybierają kilkoro współorganizatorów, którymi zostają osoby znane, cenione i wpływowe w świecie mody oraz takie, które najlepiej reprezentują myśl przewodnią ceremonii w danym roku. MET Gala 2021, która będzie miała miejsce 13 września, odbędzie się pod hasłem "W Ameryce: Leksykon mody". Jako współorganizatorkę wybrano samą Billie Eilish.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury

Billie Eilish współorganizatorką MET Gali 2021

Twórcy MET Gali poinformowali, że współorganizatorami MET Gali 2021 zostali Billie Eilish, Timothee Chalamet, poetka Amanda Gorman (świat mówił o niej po niezwykłym występie na inauguracji Joe Bidena) oraz gwiazda tenisa Naomi Osaka. Billie Eilish jest więc nie tylko najmłodszą spośród tegorocznych wyróżnionych, ale i najmłodszą w historii członkinią komitetu organizacyjnego MET Gali. Honorowymi członkami komitetu są Tom Ford, Anna Wintour i Adam Mosseri.

Informacja o dołączeniu Billie Eilish do współorganizatorów MET Gali 2021 pojawiła się krótko po tym, jak wokalistka zachwyciła fanów swoją dojrzałą sesją zdjęciową dla magazynu Vogue. Gwiazda, która dotąd unikała pokazywania swojego ciała, zdecydowała się na odważną i kobiecą sesję.

Każdy z czterech współgospodarzy Met uosabia kluczowy czynnik stylu amerykańskiego: indywidualizm. Mogą inaczej podchodzić do koncepcji, ale ich wspólna pasja do wyrażania siebie poprzez ubiór łączy się z tematem wystawy. Chalamet, Eilish, Osaka i Gorman opracowali odrębny język wizualny dla swoich publicznych wizerunków, który jest oparty na spuściźnie kultowej mody wyprodukowanej w USA.

- czytamy w oświadczeniu twórców MET Gali 2021.

Tegoroczna impreza zostanie podzielona na dwie części 13 września 2021 odbędzie się wydarzenie pod hasłem Ameryka: niezależność, a druga część została przeniesiona na 2022 rok i jej tematem przewodnim będzie główne hasło W Ameryce: antologia mody.

NAJNOWSZE