Meghan Markle rezygnuje ze starań o brytyjskie obywatelstwo. Jej plany są jasne

2020-01-26 19:00 kp
Meghan Markle
Autor: MICHELE SPATARI/AFP/East News

Jedną z ważnych kwestii, które Meghan Markle miała spełnić po ślubie z księciem Harrym, było zdobycie obywatelstwa Wielkiej Brytanii. Ponieważ księżna musiała spełnić dokładnie takie same warunki, jak wszystkie inne osoby starające się o brytyjskie obywatelstwo, 1,5 roku po ślubie Meghan wciąż nie jest Brytyjką. Teraz przestało jej na tym zależeć.

Decyzja Meghan Markle i księcia Harry'ego o rezygnacji z funkcji w brytyjskiej monarchii diametralnie zmieniła przyszłość Sussexów. Niecały miesiąc po wydaniu głośnego oświadczenia książęta i ich syn mieszkają już w Kanadzie i zapewne intensywnie planują swoje kolejne działania. Teraz, gdy para nie będzie już otrzymywała wypłaty za reprezentowanie brytyjskiej królowej, musi znaleźć nowy pomysł na siebie. Nie będzie to jednak z pewnością trudne, bo możliwości Sussexowie mają wiele.

Meghan Markle ma teraz czas, by poukładać też swoje sprawy. Na początek... nie będzie już potrzebowała brytyjskiego obywatelstwa.

Meghan Markle nie chce brytyjskiego obywatelstwa

Po ślubie z księciem Harrym Meghan Markle miała zostać obywatelką Wielkiej Brytanii. Mimo przynależności do monarchii Amerykankę czekały jednak te same procedury i wymagania, jak każdą inną osobę chcącą zdobyć tamtejsze obywatelstwo. Wśród warunków brytyjskich urzędników znajduje się m.in. ten, zgodnie z którym starający się o obywatelstwo Wielkiej Brytanii nie mogą mieszkać poza krajem dłużej niż przez 90 dni w roku na trzy lata przed złożeniem wniosku. Meghan Markle oczywiście nie planuje spędzić w Anglii nawet tyle - według źródeł księżna najchętniej już nigdy nie postawiłaby tam nogi...

>> Meghan Markle NIGDY nie planuje wrócić do Anglii! Królowa o tym wie?

Brytyjskie media donoszą, że w związku z tym Meghan Markle zrezygnowała ze starań o brytyjskie obywatelstwo.

Dziwicie się?

NAJNOWSZE