Jak Meghan Markle i książę Harry będą zarabiać pieniądze? 5 możliwych scenariuszy

2020-01-25 10:30 kp
Meghan Markle i książę Harry
Autor: Rex Features/East News

Meghan Markle i książę Harry ogłaszając odejście z monarchii zapowiedzieli, że chcą być niezależni finansowo. Zgodnie z ustaleniami z królową Elżbietą II, para nie będzie już pobierała wypłaty z królewskiego skarbca i musi zwrócić 2,4 miliony funtów, wydane z podatków na remont Frogmore Cottage. Czy to oznacza, że dla Sussexów nadchodzą ciężkie czasy? Niekoniecznie!

Meghan Markle i książę Harry już oficjalnie przenieśli się do Kanady i prowadzą tam życie niezależne od brytyjskiej monarchii. Na początku tygodnia Harry dołączył do żony i syna w Vancouver po kilkunastu dniach dyskusji z rodziną w Wielkiej Brytanii na temat kształtu tzw. Megxitu. Dziś już wiemy, że wśród najważniejszych postanowień jest to o niezależności finansowej pary.

Ponieważ Meghan Markle i książę Harry nie będą już wykonywać książęcych obowiązków, nie będą otrzymywać wypłaty z tzw. Queen's Sovereign Grant. To jednak nie duża strata, bo według oświadczenia z ich strony internetowej, wypłata ta stanowiła zaledwie 5% ich dochodów. Z czego planują teraz żyć Sussexowie? Czy pójdą do pracy? Możliwości jest kilka.

Z czego Meghan Markle i książę Harry będą żyć?

Przyjrzeliśmy się możliwościom zarobkowym Meghan i Harry'ego i trzeba przyznać, że w żadnym wypadku nie grozi im ubóstwo :) Co takiego mogą robić?

1. Żyć z oszczędności

To oczywiście najmniej korzystne rozwiązanie, które znacznie wpłynęłoby na styl życia Sussexów. Umówmy się - nadal jednak nie musieliby martwić się o czynsz. Majątek księcia Harry'ego wycenia się według różnych źródeł na 30-40 milionów dolarów, z czego większa część to spadek po księżnej Dianie. Sama Meghan również ma sporą sumę na koncie - około 5 milionów dolarów.

2. Zarabiać na własnej marce

Już w czerwcu 2019 roku Meghan Markle i książę Harry zastrzegli nazwę Sussex Royal. Tylko wyobraźcie sobie setki gadżetów, ubrań, kampanii, organizacji i innych pomysłów z tym logo...

3. Robić to, w czym są najlepsi

Książę Harry to prawdziwy specjalista od przemówień. Jako mówca mógłby występować podczas najważniejszych eventów coachingowych na świecie i zgarniać za każdy swój występ naprawdę spore kwoty. Meghan Markle oczywiście może wrócić do aktorstwa - nie ma wątpliwości, że oferty na milionowe kwoty posypałyby się natychmiast.

4. Iść w ślady Obamów i podpisać kontrakt z Netflixem

To jedna z najbardziej prawdopodobnych możliwości. Krótko po oświadczeniu pary szef Netflixa zdradził, że byłby zainteresowany współpracą z Sussexami. Wcześniej Netflix podpisał umowę z Barackiem i Michelle Obamami, na podstawie której małżeństwo produkuje dla platformy własne seriale, filmy i dokumenty.

5. Skorzystać z któreś z tych ofert

Troskliwi szefowie tych firm szybko złożyli oferty "bezrobotnym" Meghan Markle i księciu Harry'emu. W sieci głośno było o ofercie dla Sussexów od Burger Kinga, propozycji współpracy Meghan z serwisem pornograficznym i występu w Żonach Beverly Hills.

>> Meghan Markle wystąpi w "Żonach Beverly Hills"? Jest dla niej pierwsza oferta pracy

NAJNOWSZE