Zrobił zdjęcie Maradony w trumnie. Skandal przed pogrzebem legendarnego piłkarza!

2020-11-27 13:49 kp
Diego Maradona w 2015 roku
Autor: Artur Widak/NurPhoto/REX/EAST NEWS

W czwartek w Buenos Aires odbył się pogrzeb Diego Maradony. Legendarny piłkarz jest opłakiwany przez miliony fanów piłki nożnej z całego świata, a dla Argentyny śmierć gwiazdora to ogromny cios. Nie wszyscy jednak potrafią zachować się wobec tragedii z odpowiednim szacunkiem. Tuż przed pogrzebem Maradony doszło do oburzającego incydentu. Pracownicy firmy pogrzebowej zrobili zdjęcie Maradony w trumnie!

W środę 25 listopada 2020 roku świat obiegła tragiczna informacja o śmierci Diego Maradony. Były piłkarz i chodząca legenda Argentyny miał 60 lat. Odejście gwiazdora wstrząsnęło jego fanami na całym świecie - wielbiciele piłki nożnej opłakiwali go nie tylko w jego rodzinnej Argentynie, ale i w innych krajach, do których dotarła sława Maradony.

Pogrzeb Maradony odbył się już w czwartek. Zanim rodzina i przyjaciele gwiazdora pochowali go podczas prywatnej ceremonii na obrzeżach Buenos Aires, trumna z ciałem Maradony została wystawiona przed siedzibą rządu, gdzie piłkarza mogli pożegnać fani. Niestety, przed pogrzebem doszło do oburzającej sytuacji.

ESKA XD EXTRA

Zdjęcie ciała Maradony w mediach. Maradona w trumnie sfotografowany

O całej sytuacji jako pierwszy poinformował angielski tabloid Mirror Sport. Jeden z pracowników zakładu pogrzebowego, który przygotowywał ciało Maradony do ceremonii pogrzebowej, pozwolił sobie na coś absolutnie obrzydliwego. Mężczyzna skorzystał z okazji i zrobił sobie selfie z Maradoną w trumnie. Zdjęcie, na którym mężczyzna unosi do góry kciuka obok ciała Maradony natychmiast obiegło media na świecie.

Na zdjęcie Maradony w trumnie szybko zareagował jego przyjaciel i prawnik, Matias Morli. To on także opublikował imię i nazwisko mężczyzny, który krótko po wybuchu skandalu stracił pracę. Później wyszło na jaw, że podobne zdjęcie z ciałem Maradony zrobiło sobie również dwóch innych mężczyzn zatrudnionych w domu pogrzebowym.

Diego Maradona nie żyje
Autor: ALEJANDRO PAGNI/AFP/East News
Diego Maradona
Autor: JORGE DURAN/AFP/East News
NAJNOWSZE