Diego Maradona nie żyje. Legendarny piłkarz zmarł na atak serca. Miał 60 lat

2020-11-25 17:37 mm
Diego Maradona nie żyje
Autor: Ni Ruijie/Xinhua News/East News

Nie żyje legenda futbolu, Diego Armando Maradona. Legendarny argentyński piłkarz zmarł w wieku 60 lat. Przyczyną śmierci Maradony był prawdopodobnie atak serca. Szczegóły wkrótce.

O śmierci piłkarza poinformował jako pierwszy argentyński dziennik „Clarin”. Według jego informacji Diego Armando Maradona zmarł w środę rano w wyniku ataku serca. 

Diego Maradona przeszedł niedawno poważną operację - były piłkarz i trener miał krwiaka mózgu. 

Diego Maradona nie żyje
Autor: ALEJANDRO PAGNI/AFP/East News

Odeszła legenda futbolu

Diego Maradona to jeden z najwybitniejszych piłkarzy wszech czasów. Wraz ze swoją reprezentacją zdobył w pięknym stylu mistrzostwo świata w Meksyku w 1986 roku. Cztery lata później niemal udało mu się powtórzyć ten sukces, zdobywając wicemistrzostwo świata.

Diego Maradona to także postać wywołująca wiele emocji. Po zakończeniu kariery piłkarskiej głośno było o jego problemach osobistych. Dla fanów piłki nożnej Maradona pozostaje jednak jedną z największych legend tego sportu. 

Diego Armando Maradona nie uchronił się przed osobistymi porażkami. Swego czasu prasa huczała od plotek o jego uzależnieniu od narkotyków, był też oskarżany o branie dopingu. Nie pozostało to bez wpływu na jego zdrowie - Maradona już w wieku 40 lat przeszedł pierwszy atak serca. Mimo to przez wielu argentyńskich kibiców uważany jest za jednego z największych bohaterów.

Diego Maradona nie żyje
Autor: ALEJANDRO PAGNI/AFP/East News
NAJNOWSZE