Małgorzata Rozenek-Majdan z rodziną przebrani na Halloween! Tak poparli strajk kobiet

2020-10-31 20:34 kp
Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek-Majdan
Autor: WBF

Tegoroczne Halloween jest inny niż wszystkie poprzednie. Świat zmaga się z pandemią koronawirusa i kolejne państwa wprowadzają na nowo ograniczenia, co oznacza, że w tym roku nikt (no, może poza Kim Kardashian) nie może liczyć na halloweenową imprezę z prawdziwego zdarzenia. W Polsce mamy jeszcze jeden problem - wiele osób nie ma nastroju na imprezowanie...

Gwiazdy uwielbiają Halloween - również w Polsce. Już od wielu lat nasi rodzimi celebryci chętnie przebierali się 31 października i bawili na halloweenowych imprezach. W tym roku jednak na świetną zabawę nie ma co liczyć. Polska, tak jak i cała Europa, wciąż zmaga się z pandemią koronawirusa i wszelkie imprezy w większej grupie są zabronione i zwyczajnie mogą zagrażać zdrowiu.

Wiele polskich gwiazd wcale nie jest jednak w nastroju do zabawy. Od wielu dni na ulicach polskich miast protestują tysiące kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkiej i nieuleczalnej wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Demonstrujący nie mają wątpliwości, że oznacza to praktyczny zakaz aborcji w kraju, a co za tym idzie - cierpienie wielu kobiet.

ESKA XD #008

Małgorzata Rozenek-Majdan na Halloween z przesłaniem

W strajki kobiet od początku angażuje się wiele polskich gwiazd. Celebrytki nie tylko publikują na swoich profilach na Instagramie grafiki z symbolem protestu i własne przemyślenia, ale i osobiście pojawiają się na strajkach.

>> Gwiazdy na Marszu na Warszawę [ZDJĘCIA] Wieniawa, Mucha, Bołądź i inni

Do zaangażowanych gwiazd należy również Małgorzata Rozenek-Majdan. Teraz z okazji Halloween wrzuciła ona bardzo wymowne zdjęcie z całą rodziną. Ten halloweenowy strój nie jest przypadkowy... Małgosia i Radek z chłopcami zapozowali przebrani w stroje podręcznych - kreacji ze słynnego serialu Opowieści podręcznej, opowiadającego o zniewoleniu kobiet. Małżeństwo ewidentnie nie ma w tym roku nastroju do zabawy!

Przypadek? Nie sądzę💁‍♀️ uwielbiamy halloweenowe przebieranki, ale w tym roku nie mieliśmy wątpliwości jakie powinno być tegoroczne przebranie, kwarantanna sprzyja rozmowom z dziećmi o książkach, o filmach, polityce i sprawach społecznych, bo w kraju, w którym chore dzieci przestają interesować rządzących z chwilą narodzenia, a kobiety zmusza się do rodzenia śmiertelnie zniekształconych dzieci, skazując i ją, i je na niewyobrażalne cierpienie, w kraju tak dotkniętym II Wojną Światową, naziole nazywają się patriotami 🤦‍♀️ deklarując ogromną odwagę i prawie gotowość do oddania życia za ojczyznę, jednocześnie boją się, pod hejterskim komentarzem podpisać imieniem i nazwiskiem 🤷‍♀️ tylko taki strój nam przyszedł do głowy 🤷‍♀️

- napisała Małgosia dodając, że skasowała jeden ze swoich ostatnich postów ze względu na pogróżki, jakie zaczęła dostawać z anonimowych kont "synów ojczyzny".

Gwiazda skierowała też słowa do swoich przeciwników:

I znów, zachęcam wszystkich tych miłujących Boga, ale zapominających o umiłowaniu bliźniego, kochających płody, a nienawidzących człowieka, mających Boga, Honor i Ojczyznę na ustach, a w ręku pałki do bicia kobiet i słabszych, o pozostawianie swoich wpisów i komentarzy. W nich, niby mówicie o mnie, a tak naprawdę najwiecej mówicie o sobie 🤷‍♀️ a oglądając w zaciszu domowej kwarantanny obrazki z wczoraj, pękałam z dumy i radości jakich cudownych mamy ludzi. Oni dają nadzieje, że „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie” musimy się tylko nauczyć rozmawiać 😊 JESTEM Z WAMI 🇵🇱

- napisała.

Wymowne?

Wyświetl ten post na Instagramie.
#halloween2020 takie #halloweencostume 🤷‍♀️ Przypadek? Nie sądzę💁‍♀️ uwielbiamy halloweenowe przebieranki, ale w tym roku nie mieliśmy wątpliwości jakie powinno być tegoroczne przebranie, kwarantanna sprzyja rozmowom z dziećmi o książkach, o filmach, polityce i sprawach społecznych, bo w kraju, w którym chore dzieci przestają interesować rządzących z chwilą narodzenia, a kobiety zmusza się do rodzenia śmiertelnie zniekształconych dzieci, skazując i ją, i je na niewyobrażalne cierpienie, w kraju tak dotkniętym II Wojną Światową, naziole nazywają się patriotami 🤦‍♀️ deklarując ogromną odwagę i prawie gotowość do oddania życia za ojczyznę, jednocześnie boją się, pod hejterskim komentarzem podpisać imieniem i nazwiskiem 🤷‍♀️ tylko taki strój nam przyszedł do głowy 🤷‍♀️ i tak btw: to właśnie z powodu tych pięknych kawalerów i ich jeszcze piękniejszych połówek skasowałam pewien wpis. Nie tylko dlatego, że boję się konsekwencji, bo jako wykształcony prawnik, wiem jaki jest porządek prawny kraju, w którym żyję i nie wrzucam sobie ot tak, tej wagi, spontanicznych postów. Skasowałam go m.in. po to, by chronić wszystkich tych, którzy odważnie, imieniem i nazwiskiem w komentarzach wyrazili swoje poparcie dla jego treści. Nie chcę pomagać „umiłowanym synom ojczyzny”, którzy z anonimowych kont obrażali spokojnych i z ogromnym poczuciem humoru ludzi. Więc #nolitetebastardescarborundorum 💪 Siła jest kobietą Miłość jest kobietą Polska jest kobietą #strajkkobiet I znów, zachęcam wszystkich tych miłujących Boga, ale zapominających o umiłowaniu bliźniego, kochających płody, a nienawidzących człowieka, mających Boga, Honor i Ojczyznę na ustach, a w ręku pałki do bicia kobiet i słabszych, o pozostawianie swoich wpisów i komentarzy. W nich, niby mówicie o mnie, a tak naprawdę najwiecej mówicie o sobie 🤷‍♀️ a oglądając w zaciszu domowej kwarantanny obrazki z wczoraj, pękałam z dumy i radości jakich cudownych mamy ludzi. Oni dają nadzieje, że „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie” musimy się tylko nauczyć rozmawiać 😊 JESTEM Z WAMI 🇵🇱 Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)
NAJNOWSZE